راه و چاه جلوگیری از اشتهای زیاد و گرسنگی کاذب

جلوگیری از اشتهای کاذب و چگونه بر گرسنگی کاذب غلبه کنیم و بهترین راه های جلوگیری از اشتهای کاذب و روش های مبارزه با اشتهای زیاد را بخوانید.
راه و چاه جلوگیری از اشتهای زیاد و گرسنگی کاذب

بهترین راه های جلوگیری از اشتهای کاذب

گرسنگی بیش از حد نشانه ای است که بدن شما به غذای بیشتری نیاز دارد و این، اغلب نتیجه عدم تعادل هورمونی است که ممکن است به دلایل مختلفی از جمله رژیم غذایی ناکافی و عادت های زندگی خاص رخ دهد.

اگر رژیم غذایی شما پروتئین، فیبر یا چربی ندارد، ممکن است احساس گرسنگی کنید، که همه آن ها ویژگی هایی دارند که باعث سیری می شوند و اشتها را کاهش می دهند. گرسنگی شدید نیز نشانه خواب ناکافی و استرس مزمن است.

علاوه بر این، چنانچه بارها در بخش ورزش و تناسب اندام گفته ایم برخی داروها و بیماری های خاص به دلیل گرسنگی مکرر شناخته می شوند.گرسنگی شما نیز می تواند نشانه این باشد که به اندازه کافی غذا نخورید، که می تواند به سادگی با افزایش مصرف مواد غذایی حل شود.

بیشتر افراد زمانی که واقعاً گرسنه هستند را نمی شناسند. از آنجا که بسیاری از ما در دنیایی فوق العاده مرفه زندگی می کنیم که در آن ادراک نامحسوس گرسنگی می تواند به سرعت جا به جا شود، توانایی درک درستی از آنچه که بدن های ما واقعا از ما می خواهند را نداریم. این یک مشکل جدی سلامتی است.

جلوگیری از اشتهای کاذب

برای جلوگیری از اشتهای کاذب چه باید کرد؟

توصیه های متخصصان رژیم درمانی و تغذیه برای جلوگیری از گرسنگی کاذب

توصیه: خود را به گرسنگی سالم وصل کنید.

من به شدت معتقدم که هنوز زمان برای ارتباط مجدد انسانیت با گرسنگی سالم وجود دارد. نیازی نیست از گرسنگی کاذب رنج ببریم. و می توانیم همه چیز را با بروکلی شروع کنیم.

ما در دنیایی با فراوانی زندگی می کنیم و توصیه می کنیم از غذاهای سالم مصرف کنید:زمانتان را هدر ندهید و خود را مجبور به خوردن غذاهای سالمی کنید که در واقع از آن لذت می برید. در نتیجه اگر بروکلی مورد علاقه شما نیست، پس راحت باشید و کلم، اسفناج و یا گل کلم را جایگزین کنید.

کاهش اشتها

راهی برای جلوگیری از اشتهای کاذب

آزمایش بروکلی:

هنگامی که سعی می کردم خودم را با گرسنگی سالم تطبیق دهم، از "آزمون بروکلی" استفاده کردم:اگر به اندازه کافی گرسنه بودم تا بروکلی را بخورم، پس بدن من واقعاً به غذا نیاز داشت. آب و سبزیجات می توانند شما را به غذای بعدی برساند. اگر بین غذا احساس گرسنگی می کنید، بهترین شکل آن است که همیشه با آب شروع کنید.

این سریع ترین و راحت ترین راه برای توقف گرسنگی کاذب و کمک به شما برای رسیدن به یک وعده غذایی برنامه ریزی شده است. اگر آب به طور کامل گرسنگی شما را ارضا نکند، به دنبال سبزیجات بروید.

آزمایش بروکلی

جلوگیری از اشتهای کاذب با آزمایش بروکلی

چندین روش که می توانید برای مبارزه با گرسنگی و هوس کاذب استفاده کنید:

1. آهسته بخورید و هر لقمه را به مدت 30 ثانیه بجوید.

مطالعات نشان می دهند که افراد چاق غذای خود را سریع تر می خورند. به شما اطمینان می دهم که هیچ پاداشی برای سریع خوردن وجود ندارد.

2. صفحات را خاموش کنید.

ممکن است فکر کنید که گوشی هوشمند یا تبلت شما بهترین دوستتان است، اما آیا می دانستید با آنها بیشتر غذا می خورید؟ افرادی که در معرض نوع نور آبی ساطع شده از این نوع صفحه ها قبل و در طول یک وعده غذایی هستند، افزایش شدید گرسنگی دارند و مقاومت انسولین را تجربه می کنند.

و این همه چیز نیست؛ این نور آبی هم چنین نشان داده شده است که خواب آلودگی کلی را کاهش می دهد، و اگر الگوهای خواب شما درست نیست، ناشی از این است.

افزایش اشتها

تاثیر گوشی های هوشمند بر گرسنگی و اشتهای کاذب

بهترین راه ها برای جلوگیری از اشتهای کاذب

3. خواب خود را اصلاح کنید.

افرادی که کم تر از هفت ساعت در شب می خوابند، نسبت به پرخوری مستعدتر هستند. در حقیقت، این افراد به طور متوسط تقریباً 300 کالری در روز بیشتر مصرف می کنند و بسیاری از آن کالری های اضافی از چربی اشباع شده هستند. بنابراین، رسیدن به محدوده ایده آل هفت تا نه ساعت خواب در شب را در اولویت قرار دهید.

4. خوراکی های درستی را بخورید.

بعضی اوقات وقتی فکر می کنیم که احساس گرسنگی می کنیم، در واقع علامت تشنگی با گرسنگی هستند، بنابراین یک ایده هوشمندانه نوشیدن یک فنجان آب قبل از خوردن است. علاوه بر این، تحقیقات در حال توسعه نشان می دهد که آب ممکن است به افزایش ترموژنز کمک کند.

نوشیدن آب قبل از غذا

جلوگیری از اشتهای کاذب با نوشیدن آب قبل از خوردن

از اشتهای کاذب خود اینگونه جلوگیری کنید

5. دندانهایتان را مسواک بزنید.

آیا تا به حال متوجه شده اید که اگر بعد از مسواک زدن دندان هایتان درست غذا بخورید، مزه بدی از غذا می گیرید؟ از این حقیقت به نفع خود استفاده کنید و زمانی که احساس گرسنگی می کنید، دندان های خود را مسواک بزنید زیرا چنانچه در بخش ورزش و تناسب اندام گفته ایم شما معمولاً در زمان هایی که غذا نمی خورید، دندان های خود را مسواک می زنید، مغز شما ارتباطی بین نعناع، تنفس تازه و عدم تغذیه دارد.

6. یک کاری را انجام دهید.

احتمالاً زمان هایی در روز که گرسنه می شوید را می دانید - ممکن است در شب بعد از رفتن رختخواب، یا شاید اواسط بعد از ظهر یا درست بعد از کارتان باشد. برای آن لحظات انگیزشی، که اغلب ما از چهار تا هفت بار در روز متفاوت هستند، لیستی از کارهای سریعی که می توانید انجام دهید را آماده کنید.

در مورد آن فکر کنید؛ یک صورت حساب برای پرداخت، رخت شویی تا جمع و جور کردن، شستن اتومبیل، یا یک کار دیگر. یا حتی می توانید چند کالری اضافی را با انجام 30 ثانیه کار به عقب بندازید. وقتی تمرکز شما به وظیفه ای که در دستتان است تغییر می کند، از افکار مربوط به غذا دور خواهد شد.

جلوگیری از اشتهای زیاد

انجام برخی کارها برای جلوگیری از اشتهای کاذب

مغز شناسان حس "گرسنگی کاذب" را با این روش از مغز دور می کنند.

1. یک ویدئوی خنده دار نگاه کنید:

دفعه بعد که گرسنه شدید، مستقیماً به سمت کامپیوتر خود بروید و یک ویدئو خنده دار ببینید. ما کارهای عجیب و غریبی را در اینجا انجام می دهیم، هر چیزی که به شما کمک می کند بخندید را انجام دهید. کلید موفقیت این است که واقعاً به خود اجازه دهید با خندیدن خود را رها کنید و احتمال آن وجود دارد که شما به سرعت این اشتیاق را فراموش کنید تا به صورت شما برخورد کند.

2. گوشی را بردارید:

در اولین نشانه از گرسنگی کاذب به بهترین دوست خود زنگ بزنید و برای پنج تا ده دقیقه با او حرف بزنید. بهتر است مکالمه تان تصویری باشد تا بتوانید صورت خندان او را ببینید.

کاهش اشتهای کاذب

غلبه بر اشتهای کاذب با صحبت کردن با دوستان

3. لاله گوش خود را نیشگون بگیرید:

به آرامی قسمت پایین گوش خود را نیشگون بگیرید،چرا که به فکر شما متصل است و آن را برای یک یا دو دقیقه ماساژ دهید، مثل جادو، اشتیاق شما به خوددن، احتمالاً ناپدید خواهد شد.

 

تمام راه های جلوگیری از اشتهای کاذب بدون دارو

منبع : namnak.com