از امکانات مخفی اندروید چه میدانید؟!

امکانات اندروید و امکانات مخفی اندروید و قابلیت های مخفی اندروید و قابلیت های اندروید و قابلیت های مخفی اندروید و ترفندهای اندرویدی را ببینید
از امکانات مخفی اندروید چه میدانید؟!

امکانات اندرویدی که مخفی است

یکی از سیستم عامل هایی که این روزها دارای طرفداران و محبوبیت بسیار زیادی در میان رقبا و سایر سیستم عامل ها دارد، متعلق به اندروید می باشد که متعلق به شرکت گوگل است و هر چند مدت آپدیت جدیدی از این سیستم عامل برای کاربران منتشر می شود که در آن باگ ها و مشکلات نسخه قدیمی برطرف می شود.

با این حال باید قبول کنیم که اگر گران ترین گوشی مجهز به سیستم عامل اندروید را نیز حتی داشته باشیم، شاید تنها به میزان اندازه نیاز خود از آن در طول روز استفاده کنیم که شامل بررسی و چک کردن روزانه صفحات مجازی، تنظیم ساعت هشدار، جستجو در گوگل، مشاهده ویدیو، پخش موسیقی و... می شوند.

اما این تمام کاربرد و استفاده ای نیست که می توان از گوشی های هوشمند اندرویدی به کار گرفت و یقینا امکانات بیشتری برای سهولت کاربران توسط گوگل در گوشی های اندرویدی تعبیه شده است که شاید ما هیچ اطلاعی در مورد آنها نداشته باشیم. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی شما را با امکانات مخفی اندروید آشنا سازیم. همراه ما باشید.

 قابلیت های مخفی اندروید

1- ذره بین اندروید

طبیعتا برای هر یک از ما تاکنون چندین بار اتفاق افتاده است که در وب با تصویری روبرو می شویم که بسیار بی کیفیت می باشد و متنی که در آن نوشته شده بسیار ریز و بی کیفیت دیده می شود! برای مشاهده تصویر فورا تصمیم می گیریم تا آنرا دانلود کنیم تا در گالری بر روی آن زوم کنیم و در نهایت به خواسته خود دست پیدا خواهیم کرد.

اما این کارها می توانند بسیار وقت گیر باشند و شاید در آن لحظه به این فکر کنیم که ای کاش گوشی مجهز به ذره بین بود! جای نگرانی وجود ندارد چرا که می توانید به راحتی از ذره بین اندروید استفاده کنید و این یکی از اکانات مخفی اندروید می باشد که برای پیشرفت سریع کارهایتان می توانید از آن استفاده کنید.

ترفندهای اندروید

برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید از منو کاربری وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس بر روی گزینه " Accessibility " کلیک کنید. اینک در صفحه باز شده بر روی گزینه " Interaction and dexterity " و سپس بر روی " Assistant menu " کلیک کنید که می بایست این گزینه را فعال کنید.

بعد از فعال کردن این گزینه، می توانید امکانات مختلفی را بر روی آیکون دایروی اضافه کنید که یکی از آنها " Magnify " می باشد و می توانید با استفاده از این ترفند اندرویدی در آن واحد بر روی هر چیزی که علاقمند هستید زوم کنید. حتی می توانید گزینه اسکرین شات، قفل بدون فشاردن دکمه پاور، روشنایی، صدا، نوتیفیکیشن پنل، روتیت کردن صفحه نمایش و... استفاده کنید.


2- ترکیب دو صفحه در اندروید

یکی از مهم ترین ترفندهای اندرویدی که شاید ما به ندرت با آن آشنا باشیم، استفاده همزمان دو برنامه در یک صفحه از گوشی است که می تواند در سهولت استفاده از گوشی موثر واقع باشد. اما معنای دقیق این ویژگی چیست؟ چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ تصور کنید شما در آن واحد از دو برنامه در حال استفاده هستید و برای باز کردن هر یک از آنها باید در این دو صفحه دائما جابجا شوید.

اما با استفاده از این ترفند اندرویدی نیازی به جابجایی دائم نیست و شما می توانید از این دو برنامه در آن واحد و در یک صفحه استفاده کنید! برای استفاده از این ترفند اندرویدی شما می توانید ابتدا بر روی دکمه سمت چپ پائین دستتان را نگه دارید که بصورت خودکار صفحه ای جدید باز می شود که باید برنامه دوم را انتخاب کنید.

امکانات مخفی اندروید

اگر این گونه نشد، شما باید بر روی دکمه سمت چپ پائین یکبار کلیک کنید و سپس بر روی ایکون برنامه مدنظر خود دستتان را نگه دارید و سپس منو گزینه ها باز خواهد شد که باید بر روی گزینه " Open in split screen view " کلیک کنید که در ادامه می توانید پنجره دوم را نیز انتخاب کنید. توجه داشته باشید هر دو پنجره را باید از قبل باز کرده باشید تا بتوانید انتخاب کنید.


3- تایپ با یک دست

از مشکلاتی که ممکن است در حین استفاده از گوشی های اندرویدی با صفحه نمایش بزرگ داشته باشیم این است که برای تایپ و استفاده از آنها باید از دو دست استفاده کنیم که شاید همیشه ممکن نباشد و بنابر هر دلیلی نتوانیم با دو دست همزمان از گوشی استفاده کنیم! پس باید گوشی را با کمترین قیمت بفروشیم و یک نمونه کوچکتر خریداری کنیم؟!

دست نگه دارید! شما می توانید با استفاده از ترفند اندرویدی، با یک دست تایپ کنید! این یکی از امکانات اندرویدی می باشد که می توانید از آن استفاده کنید. برای فعال کردن این ویژگی باید ابتدا به صفحه چت بروید تا بر روی باکس نوشتن کلیک کنید تا کیبورد گوشی ظاهر شود. بعد از ظاهر شدن می بایست گزینه 3 نقطه افقی را بفشارید.

امکانات مخفی اندروید

اینک باید بر روی عبارت " Modes " کلیک کنید و سپس گزینه " One handed keyboard " را انتخاب نمائید. هم اکنون می توانید به راحتی تنها با یک دست تایپ کنید. برای غیرفعال سازی نیز باید مراحل گفته شده را از اول انجام دهید و در مرحله آخر گزینه " Standard Keyboard " را انتخاب کنید تا به حالت اول برگردد.


 4- باز شدن هوشمندانه قفل

یکی از فناوری هایی که برای امنیت گوشی های هوشمند تعبیه شده است، اسمارت لاک می باشد که متعلق به اندروید است و می توانید برای امنیت هر چه بیشتر گوشی هوشمند خود از آن استفاده کنید. با استفاده از این ترفند اندرویدی می توانید قفل گوشی را با چند روش هوشمندانه باز کنید!

برای مثال می توانید لوکیشنی را در گوشی خود با استفاده از " Trusted places " تعریف کنید که وقتی در این لوکیشن ها حضور یافتید گوشی بصورت هوشمندانه و خودکار آنلاک شود. یا می توانید از گزینه " Voice match " استفاده کنید و گوشی با صدای شما و کلمه ای که در آن تعریف می کنید باز شود.

ترفندهای اندروید

با این وجود اگر قصد دارید از این ترفندهای اندرویدی استفاده کنید باید ابتدا وارد منو کاربری اندروید شوید. سپس گزینه " Lock Screen " و در ادامه " Smart lock " را انتخاب نمائید. سپس برای وارد شدن به این بخش باید ابتدا رمزی که برای گوشی تعریف کرده اید را وارد کنید و از گزینه های موجود هر کدام را بنابر تمایل خودتان یکی را فعال کنید.


 5- بالا بردن سرعت انیمیشن گوشی

گوشی های هوشمند اندروید یکی از سریعترین دیوایس هایی هستند که می توانید از آنها استفاده کنید که هم اکنون بزرگترین  گران قیمت ترین پرچم داران بازار متعلق به این سیستم عامل می باشد. اما اگر مایل به تجربه سرعت بالاتر در حین انتخاب برنامه ها و تب هایی که باز و بسته ی شوند هستید، می توانید به راحتی با آموزش ما این کار را انجام دهید.
 
ترفند اندروید
 
برای فعال کردن این ویژگی ابتدا باید از منو کاربری وارد تنظیمات گوشی شوید و سپس مراحل ادامه را پیش بروید :
 About > Software Information > More > Build number
بر روی گزینه " Build number " چندین بار کلیک کنید تا گزینه " Developer " در منو کاربری گوشی شما اضافه شود. اینک وارد بخش " Developer Option " شوید و بر روی " Window animation scale " کلیک کنید.بصورت خودکار این گزینه بر روی 1 می باشد که برای سریع شدن باز و بسته شدن تب ها می توانید گزینه بالایی آن یعنی " ×5." را انتخاب کنید.

از امکانات مخفی اندروید چه میدانید؟ + به زبان ساده

منبع : namnak.com