روش های وصل کردن گوشی به ضبط ماشین

وصل کردن گوشی و اتصال گوشی به اتومبیل با بلوتوث و روش های اتصال گوشی به ضبط ماشین و اتصال گوشی به ضبط با بلوتوث و کابل AUX را ببینید.
روش های وصل کردن گوشی به ضبط ماشین

ترفند وصل کردن گوشی به ضبط ماشین

در گذشته برای اینکه میخواستیم به آهنگ و موسیقی مورد علاقه مان گوش دهیم، باید ساعت ها پشت سیستم و با استفاده از برنامه مختلف شروع به رایت سی دی می کردیم که این سی دی ها حجم و حافظه بسیار کمی داشتند و طبیعتا در طول مسیر ساید ده ها سی دی را تعویض می کردیم. اما امروزه اینگونه نیست!

ضبط های امروزه اتومبیل ها بسیار پیشرفته است و می توانید تنها با استفاده از چند ترفند ساده گوشی خود را بدون هر گونه معطلی در زمان، به اتومبیل وصل کنید.با این حال اگر شما در موزیک پلیر گوشی خود ده ها آهنگ دارید که به تازگی دانلود کرده اید، نیازی به این ندارید که زمان بگذارید و آنها را در سی دی رایت کنید!

از این رو ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی شما را با روش های اتصال گوشی به ضبط ماشین آشنا سازیم که می توانید با استفاده از این روش ها هر چه دقیق تر و سریع تر گوشی را به اتومبیل وصل کنید. همراه ما باشید.

روش های اتصال گوشی به ضبط اتومبیل

1- کابل AUX

ساده ترین روشی که این روزها برای وصل کردن گوشی به ضبط ماشین استفاده می شود، استفاده از کابل AUX می باشد که AUX از کلمه Auxilary می آید. این دو کابل در دو طرف خود دارای جک 3.5 میلی متری می باشد که یک طرف رابط اتصال گوشی و دیگر رابط اتصال ضبط اتومبیل می باشد.

اتصال گوشی به ماشین

این کابل می تواند برای پخش صدا و آهنگ استفاده شود که این روزها می توان حتی با قیمت پایه 10 هزار تومان نیز ساده ترین کابل AUX را در طول های مختلف خریداری کنید. توجه داشته باشید که قبل از خرید این کابل ارتباط، ابتدا ضبط اتومبیل را بررسی کنید که آیا ورودی AUX دارد یا خیر؟! برای اتصال گوشی به ضبط ماشین با aux نیاز به کار زیادی نیست! ابتدا کابل را دو طرفین متصل کنید و سپس از قسمت Mode ضبط اتومبیل گزینه AUX را انتخاب کنید و سپس آهنگ مورد علاقه تان را از موزیک پلیر دیوایس یا گوشی متصل انتخاب نمائید.


2- اتصال گوشی به ضبط با بلوتوث

نسل جدید ضبط هایی که چند سالی است وارد بازار شده اند، مجهز به تکنولوژی بلوتوث هستند که اگر ضبط شما دارای این فناوری است، توصیه می شود از این گزینه حتما استفاده کنید چرا که می توانید به راحتی آهنگ های خود را در ضبط اتومبیل پلی نمایید و همچنین می توانید تماس های دریافتی را نیز کنترل کنید.

ضبط ماشین

برای استفاده از این قابلیت ابتدا از حالت Mode ضبط ماشین بر روی Bluetooth mode یا BT mode کلیک کنید تا حالت بلوتوث ضبط فعال شود. سپس گوشی را روشن کنید و از منو کاربری وارد Settings یا تنظیمات شوید و از قسمت Connctions وارد گزینه Bluetooth شوید. اینک می توانید نام ضبط را مشاهده کنید و باید بر روی آن کلیک کنید. هم اکنون ضبط شما با استفاده از رابط کاربری بلوتوث به گوشی وصل شده است و می توانید با خیالی راحت آهنگ مورد علاقه تان را گوش دهید.


3- اتصال گوشی به ضبط ماشین با کابل شارژر

منظور از کابل شارژر همان کابل USB می باشد که شاید در ابتدا تصور کنید چنین چیزی محال و غیر ممکن می باشد! اما صبر کنید! برخی از ضبط ها هستند که وقتی شما گوشی را به آن متصل می کنید، گوشی را به عنوان حافظه اکسترنال یا خارجی می خواند و شما می توانید به سادگی و با استفاده از یک کابل USB ساده گوشی را به ضبط اتومبیل متصل کنید.

ضبط ماشین

با این حال توصیه می شود این روش را نیز امتحان نمائید و اگر متصل نشد می توانید با استفاده از کابل OTG آهنگ های مدنظرتان را از گوشی به فلش انتقال دهید. سپس فلش را به ضبط ماشین وصل کنید و مود ضبط را بر روی USB بگذارید و از گوش دادن آهنگ های مورد علاقه تان لذت ببرید.


4- اتصال گوشی به ضبط ماشین با رادیو

 آخرین روشی که ما قصد داریم در این مطلب از به شما آموزش دهیم، اتصال گوشی به ماشین با استفاده از رادیو می باشد که آخرین گزینه ممکن می باشد! تاکنون حتما دستگاه هایی همانند تصویر زیر را در خیابان ها و فروشگاه های مختلف مشاهده کرده اید که در واقع نام این دستگاه ها " FM Radio Transmitter " می باشد.

اتصال گوشی به ماشین

با استفاده از این دستگاه ها می توانید به راحتی گوشی را اتومبیل وصل کنید اما چگونه؟ ابتدا لازم است کمی شما را با این دستگاه آشنا سازیم. این دستگاه ها بنابر تجهیزاتی که در آنها گنجانده شده است، ممکن است کمی گران تمام شوند! اما ارزش دارند! برای مثال این دستگاه ها می توانند از طریق بلوتوث، AUX، کابل USB و... به ضبط ماشین متصل شوند. از این رو این دستگاه ها، آهنگ موردنظرتان را در قالب موج رادیویی به ضبط اتومبیل ارسال می کند و رادیو اتومبیل شما می تواند آنها را در یک موج دریافت و پخش کند که برای روشن شدن باید آنرا به جا فندکی اتومبیل متصل نمائید. به همین سادگی!

روش های وصل کردن گوشی به ضبط اتومبیل به زبان ساده

منبع : namnak.com