چگونه از صفحه گوشی و کامپیوتر اسکرین شات بگیریم؟ + تصاویر

اسکرین شات گوشی و چگونه با کامپیوتر اسکرین شات بگیریم و چگونه با گوشی اسکرین شات بگیریم و نحوه اسکرین شات گوشی ها را مشاهده نمایید.
چگونه از صفحه گوشی و کامپیوتر اسکرین شات بگیریم؟ + تصاویر

چگونه از صفحه گوشی و کامپیوتر اسکرین شات بگیریم؟

یکی از پرسش ها و سوالاتی که ممکن است ذهن شما را پس از خرید یک تلفن همراه هوشمند جدید ، به خود درگیر نماید می تواند اسکرین شات گرفتن با آن باشد.برای گرفتن اسکرین شات در هر دستگاهی،تنها کافی است که شما مراحل ذیل را مشاهده و انجام دهید.چراکه اسکرین شات گرفتن در دستگاه های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند.در این مطلب از بخش تکنولوژی قصد داریم تا شما را به روش هایی سریع در گرفتن اسکرین شات با سیستم عامل های مختلف آشنا سازیم.

1-گرفتن اسکرین شات در ویندوز ؛

اسکرین شات

نحوه اسکرین شات گرفتن کامپیوتر

شاید اسکرین شات گرفتن از سیستم عامل ویندوز برای شما یک سوال باشد و حتی ممکن است پس از نیافتن آن احساس کنید که برای این سیستم عامل گزینه ای با عنوان اسکرین شات تعبیه نشده است . اما لازم است بدانید که گرفتن اسکرین شات در سیستم عامل ویندوز کار بسیار آسانی است.برای گرفتن اسکرین شات در سیستم عامل ویندوز،تنها کافی است دو دکمه Windows و Print Screen SysRq را با یکدیگر به مدت 2 ثانیه بفشارید.
پس از فشردن این دو دکمه ، از صفحه نمایش شما اسکرین شات گرفته می شود و در قسمت " C:User>Pictures>Screenshots " بطور خودکار ذخیره می شود.
 
2-گرفتن اسکرین شات با Galaxy S8 ،Galaxy S8 plus ، Galaxy S9 ، Galaxy S9 plus ، Galaxy Note 8؛
نحوه اسکرین شات گرفتن

روش اسکرین گرفتن گوشی ها

5 دستگاه تلفن همراه هوشمند بالا،دارای یکی از جدیدترین و به روزترین طراحی ها را به خود اختصاص داده اند و در آنها دکمه فیزیکی هوم از پایین صفحه نمایش برداشته شده است و به صفحه نمایش متصل شده اند و به عبارتی برای بزرگ کردن صفحه نمایش در این پرچم داران،شرکت های سازنده آنها تصمیم به حذف دکمه هوم فیزیکی گرفتند.با این حال چگونه می توان با این دستگاه ها اسکرین شات انداخت؟!یکی از آسان ترین روش ها برای گرفتن اسکرین شات با این تلفن های همراه هوشمند بدین گونه است؛دکمه Power که در سمت راست تلفن همراه قرار دارد را به همراه دکمه کم کردن صدا ، بطور همزمان و در طی 2 ثانیه بایکدیگر بفشارید تا از صفحه نمایش شما اسکرین شات گرفته شود.اینک با مراجعه کردن با گالری خود می توانید از پوشه اختصاصی Sceenshots ، اسکرین شات گرفته شده را مشاهده نمایید.

3-گرفتن اسکرین شات با iphone X ؛

اسکرین شات iphone X

چگونه با iphone X اسکرین شات بگیریم؟

برای گرفتن اسکرین شات با پرچم دار شرکت اپل"iphone X" ، تنها کافی است که دکمه Power یا همان دکمه خاموش روشن را در سمت راست تلفن همراه با دکمه افزایش صدا در سمت چپ تلفن همراه به مدت 2 ثانیه نگهدارید.پس از نگهداشتن این دو دکمه صفحه تلفن همراه شما به رنگ سفید در خواهد آمد و سپس عکس کوچکی در قسمت پایین سمت چپ ظاهر خواهد شد و با کلیک بر روی آن می توانید اسکرین شات گرفته شده را مشاهده نمایید.در غیر اینصورت می توانید به قسمت Photos در iphone X بروید و از پوشه Screenshots ، تصویر ثبت شده را مشاهده نمایید.
 
4-گرفتن اسکرین شات با Galaxy s7 ، Galaxy S7 edge ، Galaxy S6 ، Galaxy S6 edge ، Galaxy S6 edge plus ؛
اسکرین شات صفحه گوشی

اسکرین شات گرفتن با انواع گوشی های Galaxy

روشی ساده برای گرفتن اسکرین شات با این 5 تلن همراه هوشمند،تنها می توانید از دو دکمه Power یا خاموش روشن در سمت راست تلفن همراه و دکمه فیزیکی Home در پایین صفحه نمایش استفاده نمایید.چنان که هر دوی آنها را بایکدیگر به مدت 2 ثانیه نگهدارید تا از صفحه اسکرین شات گرفته شود.پس از گرفته شدن اسکرین ات کافی است از نوار Toolbar قسمت بالای تلفن همراه اسکرین شات گرفته شده را مشاهده نمایید و یا از قسمت گالری پوشه Screenshots را برگزینید و تصاویر گرفته شده را مشاهده نمایید.
 
5-گرفتن اسکرین شات با iphone 6 ، iphone 6s ، iphone 7 ، iphone 8
اسکرین شات گوشی screenshots

نحوه اسکرین شات گرفتن با گوشی های  iphone

برای گرفتن اسکرین شات در سری های 7 و 8 آیفون تنها کافی است از دکمه Power و دکمه Home استفاده نمایید و این به طریقی است که باید آنها را بطور همزمان بفشارید تا اسکرین شات گرفت شود.سپس به قسمت Photos در iphone خود بروید و از پوشه Screenshots ، تصویر ثبت شده را مشاهده نمایید.

نحوه اسکرین شات گرفتن از صفحه گوشی ها و کامپیوتر

منبع : namnak.com