6 تیر 1398

دلیل کندی و قطعی اینترنت چیست؟

قطعی اینترنت و کندی سرعت اینترنت و قطع شدن اینترنت را بخوانید.
دلیل کندی و قطعی اینترنت چیست؟

علت کندی سرعت اینترنت

فرارو:قطعی فیبر در مسیر های بالادستی در اروپا بین بلغارستان و فرانکفورت که چند تأمین کننده اینترنت ایران، از آن مسیر استفاده می کرده اند باعث اختلال گسترده یک و نیم ساعته در ارتباطات بین المللی ایران شده بود.

از شب گذشته در بسیاری از مناطق سرویس اینترنت با افت محسوس کیفیت مواجه شد در برخی مناطق سرعت بسیار پایین و یا حتی دترسی به اینترنت امکان پذیر نیست. 

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالات متعددی که در توئیتر مطرح شد و همگی او را تگ کرده بودند، گفت:

همانطور که در گراف زیر دیده می شود قطعی فیبر در مسیر های بالادستی در اروپا بین بلغارستان و فرانکفورت که چند تأمین کننده اینترنت ایران، از آن مسیر استفاده می کرده اند باعث اختلال گسترده یک و نیم ساعته در ارتباطات بین المللی ایران شده بود. هزار گیگابیت بر ثانیه قطعی ظرفیت ها داشتیم.

سرعت اینترنت

به گفته سجاد بنابی نایب رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت قطعی اینترنت ربطی به حملات سایبری نداشته و نشانه ای از حمله دیده نمی شود. دلیل اصلی همان چیزی بود که آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز به آن اشاره کرد. 

وی بامداد پنج شنبه در توئیتر خود نوشت:پیرو قطعی دو مسیر انتقال فیبر نوری در اروپا اختلال گسترده ای بین 43 دقیقه بامداد و ساعت 2 بامداد امروز به وجود آمد که موجب افت محسوس سرعت و کیفیت اینترنت اکثر کاربران داخل کشور شد، با توجه به بررسی های به عمل آمده هیچ گونه حمله یا خرابی عمدی شناسایی نشده است. 

مهرماه سال گذشته نیز اینترنت کشور با چنین اختلالی رو به رو شد و مدیر عامل زیرساخت در آن زمان اعلام کرد این اختلال به دلیل قطعی فیبر در خارج از کشور اتفاق افتاد و باعث شد تا ظرفیت ارتباطات بین المللی از ساعت 9 شب تا ساعت یک بامداد به مدت بیش از 4 ساعت با اختلال همراه شود.

انتهای پیام/م

علت کندی و قطعی اینترنت و زمان درست شدن آن

منبع : namnak.com