22 شهریور 1398

افزایش قیمت شیرینی و شکلات

قیمت شیرینی و شکلات و قیمت امروز شیرینی و قیمت امروز شکلات را بخوانید.
افزایش قیمت شیرینی و شکلات

افزایش 20 درصدی قیمت شیرینی و شکلات

ایسنا:دبیر انجمن شیرینی و شکلات با بیان اینکه تنها 20 درصد به قیمت شیرینی و شکلات اضافه شده است، گفت:افزایش قیمت در صنعت شیرینی و شکلات موجب کاهش خرید می شود. 

جمشید مغازه ای در حاشیه افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آرد و نان و هجدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات بیان کرد:در نمایشگاه امسال صرفاً 11 شرکت از 10 کشور حضور یافته اند که بیشتر در زمینه مواد اولیه بوده است؛ چرا که در ایران تعرفه محصولات شیرینی و شکلات بالاست و از این رو شرکت های خارجی کمتر راغب به حضور در نمایشگاه هستند. 

وی با بیان اینکه در چهار ماهه امسال 250 میلیون دلار شیرینی و شکلات صادر کرده ایم، اظهار کرد:به طور کلی صادرات شیرینی و شکلات در شش ماه دوم سال اتفاق می افتد که پیش بینی می شود امسال این میزان به سقف 800 میلیون دلار برسد و چنانچه شرایط فراهم شود امکان صادرات شیرینی و شکلات تا 2 میلیارد دلار هم وجود دارد. 

دبیر انجمن شیرینی و شکلات در ادامه با تاکید بر مشکلات تولیدکنندگان این صنعت در حوزه واردات مواد اولیه، گفت:قرار است بخشی از واردات از طریق ارز صادراتی تامین شود. 

مغازه ای با بیان اینکه 500 هزار تن شکر در سال برای صنعت شیرینی و شکلات نیاز است، تصریح کرد:در حال حاضر این صنعت با مشکل شکر دست و پنجه نرم می کند و با توجه به این که فصل برداشت چغندر نزدیک است، دولت باید مشکل تأمین شکر را حل کند.

انتهای پیام/م

قیمت شیرینی و شکلات چقدر افزایش یافته است؟

منبع : namnak.com