9 تیر 1398

رتبه بندی گران ترین شهرهای جهان در سال 2019

گران ترین شهرهای جهان و رتبه بندی گران ترین شهرهای جهان و گران ترین شهرهای جهان در سال 2019 را مشاهده نمایید.
رتبه بندی گران ترین شهرهای جهان در سال 2019

رتبه بندی جدید گران ترین شهرهای جهان

ایسنا:مؤسسه "مرکر" امسال نیز به مانند سال های گذشته با در نظر گرفتن 200 آیتم مختلف به رتبه بندی شهرهای جهان از نظر هزینه های زندگی پرداخت که بر اساس آن، رتبه شهرهای زیادی در مقایسه با سال گذشته به دلیل نوسانات نرخ ارز ایجاد شده است. محسوس ترین این تغییرات افزایش رتبه شهرهای آمریکایی به دلیل تقویت ارزش دلار و تنزل رتبه شهرهای انگلیسی به دلیل کاهش ارزش پوند بوده است.

در رتبه بندی امسال شاخص های متعددی نظیر هزینه های مسکن، حمل و نقل، غذا، لباس، سرگرمی و هزینه های عمومی خانواده در نظر گرفته شده است. نکته قابل توجه رتبه بندی امسال، حضور پر رنگ شهرهای آسیایی در جمع گران ترین شهرهای آسیایی است به گونه ای که از پنج شهر گران جهان چهار شهر در آسیا قرار گرفته اند!

بر همین اساس 5 شهر گران قیمت جهان از نظر هزینه های زندگی در سال 2019 عبارت اند از:

1- هنگ کنگ

2- توکیو، ژاپن

3- سنگاپور

4- سئول، کره جنوبی

5- زوریخ:سوئیس

رتبه دیگر شهرها

طبق اعلام مؤسسه مرکر، شهرهای انگلیسی و آمریکایی که به طور سنتی جزو گران ترین شهرهای جهان بودند در طول سال گذشته به دلیل نوسانات رخ داده در ارزش پوند و دلار شاهد تغییر رتبه خود بوده اند. برای مثال رتبه شهر لندن از 19 به 23 رسیده است و شهرهایی چون ابردین وبلفاست جز ارزان ترین شهرهای رتبه بندی امسال معرفی شده اند.

نیویورک کماکان گران ترین شهر امریکایی و نهمین شهر گران قیمت آمریکا معرفی شده است. پاریس در رده چهل و هفتم و سیدنی استرالیا در رده پنجاهم ایستاده اند.

 

انتهای پیام/ح.ب

رتبه بندی گران ترین شهرهای جهان در سال 2019

منبع : namnak.com