تا حالا بچه پاندا دیده بودید؟! + تصاویر

اغلب با شنیدن اسم پاندا در تصاویر ذهنی ما یک خرس بامزه سیاه و سفید شکل میگیرد اما بچه پاندا های تازه متولد شده چه شکلی هستند؟
تا حالا بچه پاندا دیده بودید؟! + تصاویر

تا حالا بچه پاندا دیده بودید؟!

پانداها نوعی خرس البته با ظاهر و شکل متفاوتی با رنگ ترکیبی سیاه و سفید هستند که بیشتر در جنوب غربی کشور چین زندگی می کنند و بیشترین میزان غذایی که استفاده می کنند، گیاهانی اعم از بامبو می باشد. اما بر خلاف جثه برزگ پانداهای بالغ، پانداهای تازه متولد شده بسیار کوچک هستند که شاید با دیدن آن شوکه شوید.

بچه پاندا

این در حالی است که باغ وحش برلین، واقع در آلمان برای اولین بار در سال 1844 میلادی تاسیس شد که در آن حیواناتی اعم از پانداها نیز نگهداری می شوند که دو هفته گذشته یک پاندا در این باغ وحش دوقلوهایی را به دنیا آورد که شباهت زیادی با مادر سیاه و سفید خود ندارند! همان گونه که در تصاویر مشاهده می کنید، این بچه های تازه متولد شده دوقلو، بسیار جالب هستند که گویی در پوشش پشم های سفید در حال محافظت می باشند.

بچه پاندا

با این وجود، نگهبانان باغ وحش نیز به این پاندا در غذا دادن توله پانداهای تازه متولد شده با استفاده از بطری های شیر کمک می کنند که این اقدام تحسین برانگیز است و می تواند در طول زمان به افزایش وزن آنها کمک کنند. هنوز این توله ها نامگذاری نشده اند و اسم های پیشنهادی برای این توله ها، "هنگ" و "کنگ" می باشد. 

پاندا

همچنین جالب است بدانید که پانداها به سختی زایمان می کنند و این پاندا دومین توله خود را یک ساعت بعد از اولین توله، به دنیا آورد و آنها همیشه موفق به نگهداری درست از توله هایشان نمی شوند و چنین زایمانی در پانداها کمیاب می باشد.

عکس هایی جالب از بچه پاندای تازه متولد شده

منبع : namnak.com