حقایق جالب و باورنکردنی از زندگی ادیسون + عکس

توماس ادیسون و حقایق جالب درباره ادیسون و زندگی توماس ادیسون و راز مادر توماس ادیسون را مشاهده نمایید.
حقایق جالب و باورنکردنی از زندگی ادیسون + عکس

حقایق جالب در مورد توماس ادیسون

توماس ادیسون ، مخترع و دانشمندی که حتی کودکان کم سن و سال هم نام او را به دلیل اختراع نورانی اش می دانند زندگی پر فراز و نشیبی داشته که مطمئنا دانستن در مورد آن برای هرکسی جذاب است پس برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد ادیسون ادامه این بخش از سرگرمی را حتما بخوانید.

حقایق خواندنی و جالب در مورد زندگی توماس ادیسون

توماس ادیسون هنگامیکه فقط 21 سال داشت اولین اختراع خود را که یک دستگاه الکتریکی شمارش آرا بود عرضه کرد توماس ادیسون بیش از هزار اختراع دارد. وی همچنین برنده جوایزی همچون لژیون دونور (فرمانده) شده است.

از مهمترین اختراعات توماس ادیسون می توان به لامپ الکتریکی، گرامافون، باتری، کینتوگراف، فونوگراف(دستگاه ضبط صدا)، تلسکرایپ(موتور جهانی که باجریان متناوب یا مستقیم کار میکند) اشاره کرد.

ادیسون در سن 84 سالگی به علت بیماری دیابت درگذشت و در طول عمر خود 1368 اختراع را در ایالات متحده آمریکا و اروپا به ثبت رساند. البته او فهرست بلندی از ادعاهای حقوقی علیه مخترعان دیگر هم داشت.

توماس ادیسون یکی از مخترعینی است که حتی کودکان کم سن و سال به دلیل داستان های پرآوازه ی زندگی اش او را می شناسند اما مطمئنا همه ی راز و رمز مخترع برق مربوط به داستان او مادرش نیست و موارد جالب دیگری نیز وجود دارد که در ادامه این بخش از سرگرمی خواهید خواند.

توماس ادیسون

زندگی بسیار جالب توماس ادیسون

ادیسون طرفدار اصلاحات پولی در ایالات متحده بود. او بشدت با استاندارد های طلا مخالفت میکرد، بر اساس پول قرض میداد.مشهور است ، او در نیویورک تایمز نقل کرد:" طلا از آثار جولیوس سزار و اختراع شیطان است".

ادیسون یک دزد سینمایی بود، ادیسون صدها کپی از "سفری به ماه" از ژرژ میلیس ساخت.و این موضوع تاثیر زیادی در ورشکسته شدن میلیس داشت. صنعت فیلم در هالیوود است به همین دلیل سازندگان فیلم در تلاش بودند که از توماس ادیسون (که در نیوجرسی بود) دور شوند.او دارای حق امتیااز پوشش مجازی تمام روند ساخت فیلم بود. اما دادگاه نهم درخواست شده در کالیفرنیا بر خلاف امتیاز ادعا شده حکم کرد.

هنری فورد آخرین نفس های پیش از مرگ توماس ادیسون را در لوله ی آزمایشگاهی ذخیره کرده است.

یکی از دلایلی که ادیسون گرامافون را اختراع کرد این بود که آرزوها و آخرین کلمات پیش از مرگ افراد را ثبت کند.

در سال 1915 شایعاتی پخش شد مبنی بر اینکه نیکولاس تسلا و ادیسون هر دو جوایز نوبل را رد کردند زیرا حاضر به اشتراک گذاری آن نبودند.

ادیسون در تلاش بود تا وسیله ای برای شکار ارواح بسازد و درحین تست آن یکی از دستیارانش مرد.

دستگاه خالکوبی یک نسخه ی اصلاح شده از قلم الکتریکی توماس ایسون است.

ادیسون دچار مقیاسی از ناشنوایی بود و معتقد بود که ناشنوایی اش او را موفق ترین دانشمند ساخته است.

توماس ادیسون

اختراعات بسیار مهم توماس ادیسون

پس از مرگ توماس ادیسون چراغ های الکتریکی کشور به مدت یک دقیقه خاموش شدند.

توماس ادیسون یک کودک نوپا را از یک قطار نجات داد و همین موجب شد به او شغل یک تلگرافچی را وقتی که یک پسر بچه بود ، بدهند.

توماس ادیسون عمدتا حیوانات را با استفاده از برق میکشت و به توسعه ی صندلی برقی برای ایجاد جریان متناوب کمک کرد تا خطرناک تر از جریان مستقیم باشد.

متیو کانادایی اولین بار در سال 1874 و پنج سال پیش از توماس ادیسون لامپ رشته ای را اختراع کرده بود سپس آن را به قیمت 5000دلار به توماس ادیسون فروخت.

بسیاری از اختراعاتی که ادیسون به نام خود ثبت کرده است در واقع تکمیل و اصلاح ابزارها و وسایلی بوده که دیگران قبلاً اختراع کرده و مورد استفاده نیز قرار داشت. چنین اصلاحاتی با وجود سودمندی فراوانیکه دارند نمی تواند در طول تاریخ از اهمیت ویژه ای برخوردار باشند.

توماس ادیسون یکی از اولین نسخه های عروسک های سخنگو را ابداع کرد.

داستان و ماجرای راز مادر توماس ادیسون

تنها سه ماه پس از رفتن به مدرسه، مدیر دبستان او را به دلیل بازیگوشی و کودن بودن اخراج کرد، با این استدلال که حضور این بچه مانع پیشرفت دیگر دانش آموزان می شود. از آن روز مادر ادیسون مجبور شد که در خانه او را آموزش دهد.نوجوانی که یک واگن قطار را برای انجام آزمایش علمی به آتش کشید، خیلی زود از مدرسه اخراج شد و سرانجام لامپ را اختراع کرد.

در این مورد نوشته اند ادیسون از مدرسه به خانه بازگشت یادداشتی از طرف معلم خود به مادرش داد و از او خواست تا یادداشت را بخواند ، مادر در حالی که اشک در چشمان داشت برای کودکش خواند.
مادر گفت :فرزند شما یک نابغه است و این مدرسه برای او کوچک است آموزش او را خود بر عهده بگیرید و از این پس در خانه به او آموزش دهید. سالها گذشت مادرش از دنیا رفته بود روزی ادیسون که اکنون بزرگترین مخترع قرن بود در گنجه خانه خاطراتش را مرور میکرد برگه ای در میان شکاف دیوار او را کنجکاو کرد آن را درآورده و خواند. همان یادداشتی بود که معلم برای مادر ادیسون فرستاده بود که در آن نوشته بود:کودک شما کودن است از فردا او را به مدرسه راه نمی دهیم. ادیسون ساعتها گریست و در خاطراتش نوشت:توماس آلوا ادیسون،کودک کودنی بود که توسط یک مادر قهرمان به نابغه قرن تبدیل شد.
 
مادر توماس ادیسون

راز مادر توماس ادیسون مخترع مشهور

حقایق زندگی توماس ادیسون و اختراعات توماس ادیسون

منبع : namnak.com