سمبل صلح و آرامش در کشورهای مختلف

نماد صلح و سمبل آرامش و سمبل زیتون و سمبل رنگین کمان و نماد صلح و آرامش و سمبل های پیروزی و نماد سلام ورا بخوانید.
سمبل صلح و آرامش در کشورهای مختلف

انواع نماد صلح و آرامش در سراسر دنیا

آرامش همان چیزی است که افراد در سراسر دنیا به دنبال آن می گردند و خوشبختانه موهبت های زیادی به ما اعطا شده است که بتوانیم آن را در زندگی خود حفظ کنیم و اگر کمی تحقیق کنید،متوجه می شوید که در سراسر دنیا آرامش یک معنی دارد اما راه های رسیدن به آن متفاوت است.

سمبل آرامش

سمبل یک نشانه یا یک مفهوم است که از ایده خاصی سخن می گوید و سمبل، میل ما را برای رسیدن به ارتباطات بهتر نشان می دهد و همانطور که زبان صحبت ما با تمام مردم دنیا یکی نیست، علامت ها و سمبل های ما نیز با آن ها متفاوت است و حال در این قسمت از سایت قصد داریم به تصاویر و نشانه هایی اشاره کنیم که سمبل آرامش در مناطق مختلف دنیا می باشد.

 سمبل ضد هسته ای

علامت و تصویری که در بالا مشاهده می کنید ، سمبل آرامش در کل سیاره می باشد و تا به حال به احتمال زیاد هزاران تصویر از این لوگو را در اینترنت یا بنر های مختلف مشاهده کرده اید که این تصویر کمی کنایه آمیز است و می تواند معانی مختلفی داشته باشد.

قدمت این تصویر به سال 1950 بر می گردد. زمانی که افراد در کمپین ضد هسته ای اقدام به ساخت این علامت کردند. کم کم با گذشت زمان این علامت محبوبیت زیادی پیدا کرد و به عنوان سمبل آرامش در بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شد.

 سمبل شاخه زیتون

شاخه زیتون یکی از قدیمی ترین سمبل ها در اروپا می باشد و اولین بار نیز در یونان باستان مورد استفاده قرار گرفت و در آن زمان ها شاخه زیتون را روی سر عروس قرار می دادند یا این که آن را به افراد برنده در المپیک هدیه می کردند و برای بسیاری از مردم اروپا شاخه زیتون سمبل پرستش و بخشش می باشد که به نوعی انعکاس گر آرامش برای این مردم است.

نماد زیتون

 شاخه زیتون نماد چیست 

 سمبل قمری

سمبل قمری نیز قدمت زیادی دارد و البته ریشه آن به مسیحیت برمی گردد و در زمان های قدیم قمری را پرنده ای می شناختند که بال هایی شبیه به شاخه زیتون دارد و ظاهر قمره سفید نیز همچنان موج دریا بود و برای آن ها زندگی روی کره زمین را توصیف می کرد و به همین دلیل این پرنده کم کم به سمبل آرامش و خوشبختی تبدیل شد و اگر در تاریخ مسیحیت کمی بیشتر جستجو کنیم، با تصاویری روبرو می شویم که در آن قمری سفید به معنای خوشبختی کشیده شده است و این تصویر در دوران جنگ سرد نیز طرفداران زیادی پیدا کرد .

 سمبل V یا پیروزی

استفاده از دو انگشت اشاره و میانی می تواند نشان دهنده سمبل آرامش باشد و این علامت معانی مختلفی دارد و آن را می توان هم به معنی آرامش و هم پیروزی تلقی کرد و قدمت این علامت نیز به جنگ جهانی اول بر می گردد و کم کم با تمام شدن جنگ نیز در بین مردم رواج پیدا کرد تا این که امروزه استفاده از آن بسیار افزایش پیدا کرده است.

نماد سلام

 نماد پیروزی

-سمبل ماهی خوار کاغذی

ماهی خوار کاغذی یک سمبل متفاوت می باشد که از سال 1960 در ژاپن رواج پیدا کرد و تاریخ قدمت این سمبل به جنگ جهانی دوم و حمله هیروشیمای آمریکا به ژاپن بوده است و این نماد اولین بار توسط دختری ساخته شد که در اثر امواج هیروشیما عذاب می کشید.

آن ها عقیده دارند که اگر یک فرد تنها یکی از این ماهی خوار های کاغذی را درست کند، می تواند به هر چیزی که می خواهد در زندگی برسد و به دلیل همین جنگ و بی گناهی آن دختر آسیب دیده در هیروشیما، کم کم این سمبل به عنوان نماد آرامش در این کشور شناخته شد.

سمبل تفنگ شکسته

این سمبل اولین بار در سال 1909 ابداع شد و کم کم طرفداران زیادی پیدا کرد و اکنون به عنوان لوگو نیز در بسیاری از برند ها مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع معنی این سمبل این است که اگر کشوری وارد جنگ شود، کشور های دیگر در سراسر دنیا از او حمایت خواهند کرد و یکدیگر را تنها نخواهند گذاشت.

 سمبل سلام

این نماد همان کلمه سلام است که در عربی معنای آرامش نیز دارد و این لغت در بین مردمان آسیای شرقی و مسلمانان بسیار زیاد استفاده می شود و افراد به آن معتقد هستند و سلام انعکاس دهنده امید برای آینده آرامش بخش می باشد و این آرامش به این معناست که در آینده هیچ تروریست و جنگی وجود نخواهد داشت تا مردم را به سختی بیندازد.

 سمبل صلح و آشتی

این سمبل به نام نماد پکس شناخته می شود که همان نماد آرامش در کشورهای آسیایی می باشد.

مردم چین از اواسط قرن بیستم از این نماد به عنوان سمبل آرامش استفاده کردند و هدف اولیه این سمبل این است که نشان دهد کشور های دنیا از تروریست ها و افراد جنگجو در امان هستند و در داخل این دایره قرار می گیرند و آسیبی به آن ها وارد نمی شود و سربازان در امنیت کامل به سر می برند.

 سمبل بودا

انواع مختلفی از سمبل آرامش در بودا وجود دارد که یکی از آن ها لوتوس سفید ، چرخه هارما ، خود شخص بودا و غیره می باشد و بیشترین این سمبل ها نشان دهنده آرامش درونی می باشد زیرا خود فرد بودا درونش را از آشفتگی ها و مشکلات روزگار دور کرده است و اکنون می توان موارد مختلف آرامش در سراسر دنیا را شناخت .

بودا

 نماد بودا 

 

 

سمبل و نماد صلح و آرامش در کشورهای مختلف

منبع : namnak.com