17:43 1398/05/30

آشوبی: ربیع‌خواه جانشین خوبی برای کمال است

فرزاد آشوبی می‌گوید محسن ربیع خواه در سیستم ۴۳۳ می‌تواند جانشین معقولی برای کمال باشد.

به گزارش "ورزش سه"، لیگ نوزدهم در حالی از فردا آغاز می‌شود که هنوز تکلیف موضوعات زیادی مشخص نشده است. پرسپولیس با گابریل کالدرون پای به لیگ نوزدهم می‌گذارد و در شرایطی مقابل پارس جنوبی صف آرایی می‌کند که تنها ۲۶ هزار تماشاگر می‌توانند این بازی را از نزدیک تماشا کنند. همچنین غیبت کمال کامیابی نیا و انتخاب جانشین او نیز موضوع جالبی است که می‌تواند سرخ ها را تحت تاثیر قرار دهد.

درباره شروع لیگ از فرزاد آشوبی هافبک سابق پرسپولیس که قهرمانی با این تیم را هم تجربه کرد، پرسیدیم که او گفت«  فکر میکنم مهم ترین جذابیت این بازی رونمایی از قهرمان سه فصل گذشته با سرمربی جدید خودش در مقابل هوادارانش در ورزشگاه آزادی است که می تواند خیلی اختتامیه ی جالب و جذابی باشد برای لیگ. اما این تاخیر طولانی مدت  متاسفانه ان چیزی نیست که ما را خیلی راضی نگه دارد و روی دیدگاه درست خودشان پافشاری کردند و من واقعا امیدوارم آن معضلات و مشکلات برطرف شده باشد اما باید واقع بین باشیم و روند نامطلوب چند سال نباید ادامه پیدا میکرد و به این جا می رسید که باعث تاخیر در شروع لیگ بشود و زودتر از اینها میتوانستند با پافشاری روی اصول و مواردی که  مورد تایید فیفا و ای اف سی و کلا جامعه ی جهانی فوتبال است شرایط را به شکلی پیش ببرند که مشکلی نباشد در هر حال امیدوارم مواردی که مد نظر فدراسیون و سازمان لیگ بوده اصلاح شده باشد و ما در این فصل شاهد کم ترین حاشیه ای باشیم که تماشاگران خوبمان را اذیت کند.

او درباره فروش ۲۶ هزار بلیت برای دیدار افتتاحیه نیز گفت: من این را نمیدانستم و متاسفانه انقدر در سال های گذشته اغماض و چشم پوشی شده از بعضی واقعیت ها که اصلاح آنها به این زودی عملا  غیر ممکن است. خیلی زودتر از این ها باید شرایط را برای حرفه ای بودن و حرفه ای برگزار کردن مسابقات فراهم میکردیم، متاسفانه عادت کردیم همه ی کارها را در لحظه ی آخر و در اخرین مهلت قانونی که داریم انجام بدهیم و امیدوارم حالا که این تصمیم را گرفته اند حتی اگر شده بدون تماشاگر برگزار کنند و حتی اگر شده فقط یک طبقه ی ورزشگاه استفاده شود حتما روی این نظر درست پافشاری کنند.

آشوبی به مصدومیت کمال پرداخت و گفت: بهترین فاکتور پرسپولیس این است که شاکله ی اصلی تیمی خودش را حفظ کرده و حالا بازیکنانی را بر اساس نیاز و نظر آقای کالدرون توانسته جذب کند. من فکر نمیکنم نبود یک یا دو بازیکن تاثیرات بزرگی را در پرسپولیس به وجود بیاورد ضمن اینکه کمال واقعا بازیکن خوبی است و میتواند به پرسپولیس کمک کند و فصل های قبل هم کمک کرده است اما نبود یک بازیکن نباید تغییرات بزرگی در تیم به وجود بیاورد

هافبک سابق سرخ ها درخصوص جانشین های او توضیح داد: فکر میکنم این دیدگاه مختص به خود سرمربی‌ست اما برای سیستم ۴۳۳ من فکر میکنم محسن ربیع خواه گزینه معقول تری است زیرا احمد نوراللهی بازیکنی است که تمایل به جلو رفتن و بازی با توپ دارد و حیف است بازیکنی مثل احمد نوراللهی در 4-3-3 در پست هافبک دفاعی ببینیم من ترجیح میدهم محسن  ربیع خواه در این پست بازیکنی کند چون بازیکنی است که در خدمت تیم است و می‌تواند به خوبی فضای دو هافبک جلوی خودش را پوشش دهد.

وی درباره شانس مدعیان قهرمانی عنوان کرد: فکر میکنم امسال لیگی غیر قابل پیش بینی داشته باشیم، در دو سه فصل گذشته قابل پیش بینی بود که پرسپولیس قهرمان خواهد شد و در فصل گذشته هم قابل پیش بینی بود که بین پرسپولیس و سپاهان یکی قهرمان می‌شود اما امسال هر دو تیم باید رقبای بیشتری برای خود در نظر بگیرند. استقلال تراکتور و دو سه تیم حتی اگر مدعی قهرمانی نباشند میتوانند در تک بازی ها تیم های صدرنشین را اذیت کنند البته از پدیده هم نباید غافل شویم که با یحیی می‌تواند در قواره‌ی تیم مدعی باشند.

آشوبی در پایان راجع به بازیکنان جوان پرسپولیس و احتمال درخشش آن ها گفت: باید صبر کنیم تا لیگ شروع شود ودر بازی های جدی و رسمی این بازیکن ها محک بخورند و عیار خود را نشان بدهند. اگر توانستند کیفیت خود را تحت فشار رسانه ها و انتقاداتی که از آنها می شود حفظ کنند آن زمان میشود امیدوار بود. پرسپولیس بازیکنان جوانی دارد که میتواند به آنها تکیه کند اما فکر میکنم راجع به نظر دادن درباره‌ی این موضوع یک مقدار باید صبور تر بود.

منبع : ورزش سه