11:20 1398/05/31

اگر مشکلات ادامه داشته باشد 

لطیفی: بعد از هفته دوم از ملوان خداحافظی می کنم

سرمربی تیم ملوان انزلی با بیان اینکه باشگاه ملوان در شرایط بحرانی قرار دارد، گفت: درصورتی‌که مشکلات تیم فوتبال ملوان حل نشود دیدار هفته دوم آخرین حضور بنده بر روی نیمکت سرمربیگری این تیم است.

به گزارش "ورزش سه"، علی لطیفی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل آرمان گهر ادامه داد: تنها مربی از نسل 98 هستم که از رده‌های سنی پایه فعالیتم را آغاز کردم، در تمام سال‌هایی که فعالیت کردم تیم‌هایم به مقام قهرمانی دست پیدا کردند، تنها یک‌فصل در راه‌آهن نتوانستیم به مقام قهرمانی دست پیدا کنیم.همواره به دنبال حضور در تیم‌هایی که پتانسیل صعود دارند، هستم، تیم ملوان 50 درصد راه صعود را به دلیل حضور هوادارانش رفته است و پتانسیل بالایی دارد. با تماسی از سوی میرابی مواجه شده و خواستار بودجه‌ای پنج تا هفت میلیارد تومانی برای صعود شدم، به ایشان گفتم پیشنهاد 700 میلیون تومانی دارم ولی اگر شرایط برای صعود در ملوان مهیا باشد، به عشق این تیم بزرگ خواهم پیوست.

لطیفی با بیان اینکه مهم‌ترین دلیل انتخاب تیم فوتبال ملوان انزلی هواداران این تیم بوده است، گفت: درصورتی‌که شرایط اولیه بر تیم حاکم باشد، ملوان می‌تواند سکوی پرش یک سرمربی باشد، پیش از پیوستن به ملوان از حافظ یعقوبی تحقیق کردم و ایشان به خاطر بنده پیشنهاد لیگ برتری سایپا را رد کردند و در ملوان ماندند.به مالک باشگاه گفتم که تیم‌های دیگر بازیکنان 500 میلیون تومانی جذب کرده‌اند ولی ما این بازیکنان را با نصف قیمت به ملوان اضافه کردیم. هواداران ملوان در نخستین بازی 90 دقیقه تیمشان را تشویق کردند و می‌دانستند به چه مشکلاتی به میدان رفتیم. قرار بود دو بازیکن بیشتر با خود راهی تهران کنیم که به دلیل هزینه این کار را انجام ندادیم. روز نخست تمرین بنده را تهدید کردند ولی بنده هرگز به هواداران بی‌احترامی نکردم، در نخستین تمرین درب ورزشگاه به دلیل حواشی احتمالی بستند درحالی‌که بنده مخالف این موضوع بودم.هنگام بازی نمی‌دانستیم از کدام بازیکنانمان می‌توانیم استفاده کنیم و اعلام شد دو بازیکن را نمی‌توانیم بازی دهیم، زینال آماده بازی شد و هنگام گرم کردن متوجه شدیم نه ایشان و نه کامدار را نمی‌توانیم در اختیار داشته باشیم، به‌ناچار عظیم گوک را در این پست بازی دادیم.هیچ تیمی در ایران به‌اندازه ملوان دچار بی‌نظمی و بی‌برنامگی نیست و بازیکنان از نظر روحی و روانی با شرایط بدی وارد بازی‌های لیگ دسته اول شدند.

وی با بیان اینکه چند فرد ثروتمند برای مالکیت باشگاه ملوان پیش‌قدم شدند، گفت: تمامی این افراد فاقد شرایط بودند و نتوانستند شرایط را فراهم کنند، باشگاه ملوان با تعهداتی به میرابی واگذار شد، از خداداد عزیزی پیش از حضور در ملوان مشورت گرفتم و ایشان گفت که میرابی 200 میلیون تومان هزینه کرد و از تیم جدا شد.

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی با اشاره به اینکه صبح روز بازی مقابل سرخ‌پوشان تصمیم به استعفا گرفت، بیان کرد: به دلیل اینکه بازی نخست بود و بازیکنان از نظر روحی روانی به هم می‌ریختند از استعفا منصرف شدم، در این 10 روز کمتر به کارهای فنی رسیده و اغلب به حواشی پرداختم، نخستین تیم تاریخ فوتبال هستیم که اولین بازی تدارکاتی‌مان مصادف با اولین بازی رسمی‌مان شد! بحث اسپانسری منطقه آزاد در ملوان مطرح‌شده است، حضور منطقه آزاد را به فال نیک می‌گیریم ولی با این شرایط اگر 100 میلیارد تومان نیز به تیم تزریق شود، هیچ‌چیز تغییر نمی‌کند.مقابل سرخ‌پوشان با یک گل متحمل شکست شدیم و از حضور در تیم انصراف دادم، دو جلسه از حضور در تمرین ملوان سرباز زده و سر تمرین حضور پیدا نکردم ولی مالک باشگاه به بنده قول بهبود شرایط را دادند و با این شرط به ملوان بازگشتم، اگر خواسته‌هایم برآورده نشود، دیدار مقابل آرمان گهر آخرین حضور بنده بر روی نیمکت تیم فوتبال ملوان است.مس کرمان با بودجه 25 میلیارد تومانی در هفته اول رقابت‌های لیگ دسته اول مقابل قشقایی متحمل شکست سه بر یک شد، بحث امروزمان بردوباخت نیست بلکه عدم ساختار باشگاه ملوان است. تنها به دلیل هواداران ملوان و اعتبار و آبرویم تا این لحظه در تیم ماندم و می‌خواهم با بیان حقایقی از مشکلات و حواشی ملوان از این تیم جدا شوم. اغلب پیشکسوتان ملوان از بزرگان فوتبال ایران هستند ولی برخی از پیشکسوتان پشت پرده به بنده زنگ‌زده و از بنده تعریف می‌کنند ولی وقتی متوجه عدم حضورشان در تیم می‌شوند، بلافاصله در فضای مجازی علیه بنده جوسازی می‌کنند. بنده از همان نخستین روز حضورم در باشگاه ملوان انزلی به پدر مهیار زحمتکش زنگ‌زده و با این بازیکن در ارتباط بودم، از ایشان خواهش کردم به تیم ملوان بیاید و امروز با قراردادی سفید به تیم ملحق شد، تمامی این اتفاقات در حالی رقم خورده که عده‌ای بنده را مخالف حضور ایشان در تیم جلوه دادند.هیچ‌یک از سرمربیان فوتبال ایران در تیم‌های لیگ برتری و لیگ دسته اول در مورد مالک باشگاه تحقیق نمی‌کنند و وظیفه سرمربی مسائل فنی است.منبع درآمد مالک باشگاه ملوان به بنده ارتباطی ندارد و هنگام عقد قرارداد به این مسائل کاری نداشتم.

لطیفی با بیان اینکه عدم حضور وی در ملوان عواقب ناگواری در پی داشت، افزود: هنگامی‌که در تمرینات ملوان حضور پیدا نکردم، بازیکنان تازه‌وارد تیم از حضور در ملوان انصراف دادند و حتی برخی از آن‌ها به دلیل بدقولی مالک باشگاه قرارداد خود را فسخ کردند، بازیکنانمان در تمرین به 6-7 نفر رسید و به همین دلیل مجبور شدم به تیم بازگشته و از بازیکنانی نظیر علی خسرونژاد و سهیل رحمانی خواستم در تمرین حضور پیدا کنند تا با حضور تیم با 7 بازیکن در زمین آبروریزی نشود.به میرابی گفتم که 120 میلیون تومان پول برای پرداخت به صاحب‌خانه احتیاج دارم و ایشان قول پرداخت قراردادم را دادند.تعدادی از بازیکنان را برای عقد قرارداد به با باشگاه معرفی کرده و باقی اقدامات نظیر مسائل مالی را باشگاه انجام داد.

لطیفی حرف هایش را این چنین به پایان برد: به مالک باشگاه گفتم که با بودجه‌ای بین 5 تا 7 میلیارد تومان به لیگ برتر صعود می‌کنیم.در بازی مقابل آرمان گهر هر نتیجه‌ای کسب کنیم بنده مسؤولیت آن را می‌پذیرم و امیدوارم با کسب سه امتیاز همراه شود.اگر شرایط مهیا شود تیم ملوان صعود می‌کند ولی اگر وضعیت تغییر نکند اتفاق تلخی برای این تیم رقم می‌خورد و ملوان به قهقرا می‌رود.آقای خسته بند به بنده گفتند تیم ملوان خط قرمز بنده بوده و برایم مهم است و اگر فردی ثروتمندتر از میرابی بیاید تیم را به وی واگذار می‌کنیم. (این جمله با خنده تمسخرآمیز هواداران روبه‌رو شد!) نمی‌دانم در بازی فردا چه اتفاقی رقم می‌خورد و جواب مالک را ساعت‌ها است که نمی‌دهم، سیبل بازیکنان می‌شوم ولی هرگز سیبل مدیران نمی‌شوم. دیدار مقابل آرمان گهر در هفته دوم و به‌ویژه دیدار هفته سوم مقابل داماش گیلان در الگیلانو بسیار مهم است و از هواداران می‌خواهم همانند بازیکنان در این دو بازی مشکلات را فراموش کرده و برای نام بزرگ ملوان بجنگند.

منبع : ورزش سه