11:20 1398/06/02

قانون در مورد مدرک مربیگری چه می گوید؟

مجیدی با این مدرک نمی تواند سرمربی امید باشد

فرهاد مجیدی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی امید به عنوان سرمربی در بازی های قهرمانی زیر 23 سال آسیا باید مدرک خود را ارتقاء دهد.

به گزارش "ورزش سه"، در خبرها این طور عنوان شده بود چون فرهاد مجیدی فاقد مدرک حرفه ای است در بازی های مورد اشاره نمی تواند به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی امید بنشیند و باید کارت حضور او روی نیمکت به عنوان مربی صادر شود.

بر اساس قوانین موجود در حال حاضر مربیان می توانند با مدرک a تیم های باشگاهی و تیم های ملی را در مسابقات بین المللی به عنوان سرمربی همراهی کنند اما از سال 2020 این قوانین دستخوش تغییر خواهد شد و سرمربیان تیم های باشگاهی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و سرمربیان تیم های ملی باید مدرک خود را به حرفه ای ارتقاء دهند. کنفدراسیون فوتبال آسیا این موضوع را به فدراسیون های ملی اعلام کرده است.

با استناد به این قانون باید گفت فرهاد مجیدی می بایست مدرک مربیگری خود را به حرفه ای ارتقاء دهد، در غیر اینصورت در بازی های تایلند نمی تواند به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم امید بنشیند، به این خاطر که این بازی ها در سال 2020 برگزار می شود. فرهاد مجیدی مدرک مربیگری a خود را از فدراسیون فوتبال امارات دریافت کرده است و گویی در کلاس های مربیگری دیگری هم شرکت کرده است و قرار است مدارک اخذ شده را تطبیق دهد تا منعی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی امید نداشته باشد.

تیم ملی امید شهریور ماه اردوی جدید خود را در تهران و با آغاز روزهای فیفا استارت می زند و قرار است برای انجام دو بازی دوستانه با ازبکستان راهی تاشکند شود.

منبع : ورزش سه