14:23 1398/06/02

از نیمار و خامس تا دیبالا

شمارش معکوس برای ده نقل و انتقال بزرگ اروپا

به فاصله 9 روز تا پایان نقل و انتقالات تابستانی اروپا، سرنوشت 10 بازیکن هنوز مشخص نیست در حالی که بعضی از آنها می توانند یک بمب در بازار انتقالات باشند.

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از مارکا، دوم سپتامبر(یازده شهریور) مهلت خرید و فروش بازیکن در فوتبال اروپا به اتمام می رسد. دو هفته پیش در فوتبال انگلیس پنجره خرید بازیکن بسته شد و آنها فقط می توانند به فروش بازیکن بپردازند.

در لالیگا، بوندسلیگا و سری آ هنوز نقل و انتقالاتی نیمه تمام وجود دارد و می توان انتظار داشت که تا روز پایانی همه یا برخی از آنها به سرانجام برسند.

نیمار: بدون هیچگونه تردیدی نیمار سوژه نقل و انتقلاتی شماره یک اروپا در تابستان بوده است. او تحت هر شرایطی قصد خروج از پی اس جی را دارد و اگر این امر میسر شود، دوست دارد به بارسلونا برگردد؛ هرچند احتمال پیوستن او به رئال و حتی یوونتوس نیز وجود دارد. او در حال فشار آوردن به پی اس جی برای خروج است اما با وجود دو تلاش بارسا، هنوز وضعیت او نامشخص است.

پی اس جی قصد ندارد نیمار را به بارسا واگذار کند و در بارسلونا نیز به این باور رسیده اند که ناصر الخلیفی(رئیس باشگاه) هر پیشنهادی که از آنها به دستش برسد را رد خواهد کرد. هر چه به پایانی نقل و انتقالات نزدیک می شویم، شانس پیوستن نیمار به رئال و همچنین ماندنی شدن او در پی اس جی بیشتر می شود.

خامس: امروز خامس رودریگز پس از بیش از 800 روز به برنابئو بازخواهد گشت. در دو بار آخری که خامس در برنابئو حضور داشته که یک بارش با پیراهن رئال( سال 2017 برابر سویا) و بود و بار دیگر با پیراهن بایرن، او از سوی هواداران رئال به شدت تشویق شده است. با توجه به محرومیت مودریچ، این احتمال که امروز خامس در ترکیب اصلی قرار بگیرد وجود دارد و در غیر این صورت او حداقل در نیمه دوم وارد میدان خواهد شد.

زیدان که تا دو هفته پیش روی خامس حساب نمی کرد، پس از نشستی که شنبه گذشته با پرز (رئیس رئال) داشت، متقاعد شد که ستاره کلمبیایی را در تیم حفظ کند با این وجود هنوز به طور قطع اعلام نکرده است که خامس در رئال ماندنی خواهد بود. او دو مشتری دارد. یکی اتلتیکو که فعلا روی جذب رودریگو موره نو تمرکز کرده و دیگری ناپولی که با وجود جذب چاکی لوسانو، همچنان به دنبال انتقال قرضی خامس است.

رودریگو موره نو: 10 روز پیش خبر رسید که رودریگو مهاجم ملی پوش والنسیا با اتلتیکو به توافق قطعی رسیده و پیراهن این تیم را به تن خواهد کرد. او در تمرین والنسیا نیز حاضر نشد و گمان می رفت انتقال او قریب الوقوع باشد اما در نهایت والنسیا با جدایی او مخالفت کرد و رودریگو فعلا ماندنی شده است اما همه چیز بستگی به انتقال آنخل کوریا از اتلتیکو به میلان دارد و گفته می شود هر زمان جدایی کوریا قطعی شود، پروژه جذب رودریگو فعال خواهد شد. انتقالی که 60 میلیون یورو هزینه خواهد داشت.

 

آنخل کوریا: کوریا هفته هاست که با میلان به توافق رسیده ولی باشگاه ایتالیایی هنوز نتوانسته پیشنهادی قانع کننده به اتلتیکو ارائه دهد.پائولو مالدینی مدیر فنی میلان حتی به مادرید نیز سفر کرد اما همچنان نتوانسته مجوز جدایی کوریا را بگیرد. انتقال او با 40 میلیون یورو میسر خواهد بود.

کیلور ناواس: آینده کیلور ناواس دروازه بان کاستاریکایی رئال همچنان مبهم است. او ماه گذشته با پی اس جی به توافق رسیده بود اما پس از کنارگذاشته شدن مدیر ورزشی این باشگاه، انتقال ناواس نیز منتفی شد. دو روز پیش عنوان شد که ناواس بازهم ساز جدایی سر داده و حتی با پی اس جی وارد مذاکره شده است. مشکل اما اینجاست که زیدان با جدایی او علنی مخالفت کرده است و دیروز در نشست خبری خود گفت که رئال را بدون کیلور ناواس تصور نمی کند. برای زیدان در فصل جاری، تیبو کورتوا گلر اول است و ناواس گلر دوم و همین قضیه باعث شده تا کیلور تقاضای جدایی بدهد. او می تواند در پروسه جذب نیمار از سوی رئال کمک بزرگی باشد.

دیبالا: ستاره آرژانتینی یوونتوس دو هفته پیش گزینه شماره یک منچستریونایتد و تاتنهام بود ولی در نهایت او در یووه ماندنی شد و شانس حضور در لیگ برتر را از دست داد. اکنون گفته می شود او گزینه اول پی اس جی در صورت جدایی نیمار است و همراه ماتوئیدی، مانژوکیچ و امره جان در فهرست فروش یوونتوس قرار دارد. رقم جدایی او 80 میلیون یورو است.

الکسیس سانچس: کسی شکی ندارد که سانچس قصد جدایی از منچستریونایتد را دارد و حتی اوله گنار سولسشر سرمربی منچستر نیز روز گذشته تایید کرد که الکسیس در حال مذاکره با چند باشگاه برای جدایی است. دستمزد 28 میلیون یورویی او بزرگترین مانع در مذاکرات عنوان شده است. اینتر جدی ترین تیم خواهان سانچس است ولی فقط نیمی از دستمزد او را پرداخت خواهد کرد که این مووضع باعث به بن بست رسیدن مذاکرات شده است.

مائورو ایکاردی: کاپیتان سابق اینتر دو ماه پیش از سوی آنتونیو کونته سرمربی جدید اینتر از فهرست تیم کنار گذاشته شد. کونته رسما گفت که روی ایکاردی برای فصل جاری حساب نمی کند. در تمام این مدت، اخبار و شایعات فراوانی در مورد ایکاردی منتشر شده است. زمانی می گفتند او راهی رم خواهد شد ولی با تمدید قرارداد ژکو این قضیه منتفی شد. در حال حاضر ناپولی و یوونتوس، جدی ترین تیم های خواهان ایکاردی هستند. روز گذشته اینتر اعلام کرد که برای فصل جاری شماره 7 به ایکاردی تعلق گرفته تا شانس ماندنی شدن او نیز بیشتر شود. رقم جدایی او 65 میلیون یورو خواهد بود. در مقطعی رئال نیز خواهان ایکاردی بود ولی در نهایت لوکا یوویچ را جذب کرد.

مارک روکا: هافبک اسپانیول تقریبا کار انتقالش به بایرن مونیخ را باید تمام شده دانست و او جانشین رناتو سانچس در این باشگاه خواهد شد. چند روز پیش گفته می شد رئال مادرید نیز خواهان این ستاره تیم زیر 21 ساله های اسپانیاست که به تازگی عنوان قهرمانی اروپا را جشن گرفت. رقم انتقال روکا 30 میلیون یورو است.

فرناندو یورنته: ستاره سابق بیلبائو، سویا، یوونتوس و تاتنهام به عنوان بازیکن آزاد می تواند راهی باشگاه بعدی خود( حتی به تیمی در انگلیس) شود. مهاجم شماره 9 و 34 ساله اسپانیایی، در ایتالی، ناپولی و اینتر را خواهان خود می بیند و اخیرا گفته شده است که منچستریونایتد نیز خواهان جذب او شده است. هنوز احتمال بازگشت او به لالیگا نیز وجود دارد. 

منبع : ورزش سه