11:29 1398/06/04

امیدواریم مشکلات مالی فدراسیون کشتی رفع شود

سجادی: پیش بینی سهمیه و مدال المپیک درست نیست

سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 گفت: رشته‌های فوتبال، بیسبال، سافتبال المپیک 2020 در خارج از دهکده و خارج از شهر برگزار میشود.

به گزارش "ورزش سه"، نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 که در روزهای اخیر جلسات مهمی در توکیو داشت، امروز درباره اتفاقات مهم پیرامون این رویداد بزرگ در نشست خبری با حضور خبرنگاران به صحبت پرداخت.

حضور مردان و زنان در المپیک برابر است

بازی‌های المپیک کمتر از یک سال دیگر در توکیو و در ۳۳ رشته ورزشی آغاز خواهد شد. در المپیک ۲۰۲۰ نسبت به المپیک ریو پنج رشته اضافه شده است. مسابقات در ۴۲ مکان ورزشی برگزار خواهد شد و نسبت به دوره قبلی پنج مکان بیشتر شده است. تعداد دقیق ورزشکاران شرکت کننده و سهمیه داده شده یازده هزار و نود نفر می باشد. سیاست ioc این است که حضور بانوان و آقایان برابر باشد.

فوتبال خارج از شهر توکیو برگزار می شود

علاوه بر مکان‌های ۴۵ گانه از بعضی از مکان‌ها برای مسابقات برای تمرین نیز استفاده می‌شود. شنا، شیرجه، قایقرانی، دوومیدانی، دوچرخه‌سواری، گلف، سوارکاری، هاکی، تیراندازی، تیروکمان، والیبال ساحلی و تنیس شامل رشته هایی هستند که محل مسابقات آنها برای تمرین نیز استفاده میشود. رویدادهای آزمایشی یا همان تست ایونت برای برخی از رشته‌ها درنظر گرفته شده که تا شروع بازی‌های المپیک برگزار می‌شود. قرار است که وزن‌کشی سه رشته از جمله بوکس، جودو و کاراته در محل دهکده انجام شود و بقیه رشته‌هایی که وزن‌کشی دارند در خود محل مسابقات انجام می‌شود.رشته‌های فوتبال، بیسبال، سافتبال در خارج از دهکده و خارج از شهر برگزار میشود. برای برنامه غذایی از منوهای آفریقایی، اروپایی، آسیایی، هندی، ژاپنی استفاده می‌شود که این رستوران‌ها ۲۴ ساعته دایر است.تبلیغات مثل گذشته ممنوع است

در سه روز جلسه‌ای که در توکیو با حضور سرپرست کاروان‌های همه کشورها برگزار شد درخصوص مباحث مختلفی صحبت شد. درباره موضوع امکانات دهکده صحبت شد و اینکه خدماتی که به کاروان‌ها می‌دهند. درباره برنامه مسابقات و رشته‌های مختلف صحبت شد. همچنین درخصوص ورود و خروج کاروان به دهکده صحبت شد و قرار بر این است که موقع برگشت کاروان‌ها در خود دهکده کارهای پرواز خود را انجام دهند و وسایل آنها چک می‌شود و دیگر در فرودگاه مشکلی ندارند.  طبق سنوات گذشته ioc تاکید زیادی بر این داشت که ورزشکاران قوانین را رعایت کنند و روی بحث تبلیغات باید از هرگونه تبلیغی خودداری کنند. همچنین درباره قوانین و مقررات خود ژاپن صحبت شد که همه کشورها باید به قوانین این کشور احترام بگذراند. همچنین درخصوص امنیت بازی‌ها صحبت شد. همچنین کشور میزبان درباره خدماتی که قرار است به خبرنگاران ارائه دهد نیز توضیحاتی را ارائه داد.

مشکل کشتی مسائل مالی است

جلسات ما با فدراسیون‌ها مرحله اول آن تمام شده و مرحله دوم نیز آغاز می‌شود. درخصوص ورزش کشتی هفته آینده با رییس جدید فدراسیون جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد و بسیار امیدوار هستیم که اگر مشکلاتی هست رفع شود. عمدتا روی موضوع مالی مشکل دارند که سعی می‌کنیم این مشکلات به زودی حل شود. خوشبختانه بودجه‌ای که داشتیم چیزی از آن کسر نمی‌شود و به طور کامل‌به فدراسیون‌ها پرداخت می‌شود. اولویت وزارت ورزش و کمیته المپیک این است که ورزشکاران در مسابقات کسب سهمیه حضور داشته باشند. به جز تکواندو مابقی فدراسیون‌ها مسابقاتی که برای آنها پیش‌بینی شده بود را رفته‌اند.

فعلا پیش بینی مدال با فدراسیون ها نداریم

فعلا درباره کسب مدال با فدراسیون‌ها صحبت نمیکنیم چون فعلا مشخص نیست که هر کدام از فدراسیونهای ما چند سهمیه کسب می‌کنند. در جلسات ستاد عالی بازی‌ها درخصوص همه این موارد صحبت می‌شود. یکی از چیزهایی که ioc در جلسات از ما خواست این بود که ما اعلام کنیم که چه اندازه می‌توانیم سهمیه کسب کنیم.

مشکلی برای کسب سهمیه نداریم

نگرانی برای کسب سهمیه وجود ندارد. ما تا به الان سه سهمیه‌کسب کرده‌ایم و تا آخر خردادماه سال ۹۹ در برخی از رشته‌ها فرصت داریم که کسب سهمیه کنیم. فعلا درست نیست که بخواهیم پیش‌بینی کنیم که چند سهمیه برای المپیک ۲۰۲۰ کسب خواهیم کرد ولی من خوشبین هستم که مشکلی برای کسب سهمیه نداریم. همه کشورها می‌آیند که بهترین عملکرد را داشته باشند و ما نیز بالطبع سعی می‌کنیم‌ که نسبت به دوره‌های قبل عملکرد بهتری داشته باشیم.

ادامه دارد...

منبع : ورزش سه