13:16 1398/06/06

امیدوارم خوشه طلایی کمک حال فوتبال باشد

عاشوری: دلیلی برای مغرور شدن نمی بینم

تیم خوشه طلایی در پایان هفته سوم رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور در صدر جدول قرار گرفت و این در حالی است که این تیم اولین فصل حضور در این پیکارها را تجربه می کند.

به گزارش "ورزش سه"، محسن عاشوری، سرمربی تیم خوشه طلایی در مورد شرایط بازی با تیم علم و ادب که با نتیجه 3-0 به سود تیم خوشه طلایی پایان یافت، گفت: بازی خوبی بود. به نسبت بازی قبلی که نمایش ضعیفی ارایه دادیم تغییراتی در ترکیب تیم داشتیم و کمی شرایط را تغییر دادیم. جدا از سه گلی که به ثمر رساندیم 5 و 6 موقعیت خوب دیگر ایجاد کردیم و این بدین معنی است که یک روز خوب را پشت سر گذاشتیم. هر چند که در پایان بازی مصدومیت بازیکن خوب ما برای ما خیلی ناراحت کننده بود.

سرمربی تیم خوشه طلایی ادامه داد: من برای سازمان لیگ و دوستان در این سازمان احترام خاصی قائل هستم و در روزی که تیم ما 3-0 برنده شده اصلا به دنبال بهانه جویی نیستم اما استادیوم تیم علم و ادب برای برگزاری بازی های لیگ خطرناک است. فاصله خط طولی با فنس یک تا دو متر است و این خیلی خطرناک است. به  نظر من سازمان لیگ باید در تایید این استادیوم تجدید نظر کند. بازیکن ما برای اینکه به فنس برخورد نکند گاردی را به خود گرفت که متاسفانه در برگشت پایش پیچ خورد و دچار یک مصدومیت شدید شد. من در این باره با فربیرز محمود زاده هم صحبت کردم و ایشان قول رسیدگی دادند. بازیکن ما مصدوم شد اما سلامت بازیکنان دیگر تیم ها و حتی بازیکنان علم و ادب برای من مهم است و دوست ندارم هیچ فوتبالیستی با این مصدومیت مواجه شود. البته من شرایط اقتصادی باشگاه ها و هم چنین سازمان لیگ را درک می کنم اما در هر شرایطی باید سلامت بازیکنان برای ما مهم باشد و استادیوم تیم علم و ادب واقعا برای برگزاری بازی خطرناک است و بازیکن هر لحظه امکان دارد با یک تکل در کناره ها دچار مصدومیت شدید شود. ضمن اینکه کنترل سرعت و بدن بازیکنان در خط طولی به خاطر فاصله کم خط با فنس خطرناک است.

محسن عاشوری در خصوص حضور تیمش در صدر جدول و اینکه با 5 گل زده صاحب بهترین خط حمله است، گفت: هر مربی ای دوست دارد تیمش در فاز تهاجمی خوب عمل کند و در فاز دفاعی هم کمتر به تیم حریف موقعیت دهد و من هم از این قاعده مستثنی نیستم. چه در زمانی که بازی می کردم و چه الان که مربیگری می کنم فوتبال تهاجمی را بیشتر دوست داشته ام و دارم تا فوتبالی که دفاعی باشد و برای گلزنی چشم به ضد حمله داشته باشد. خوشبختانه من و بازیکنان رفته رفته به شناخت خوبی از هم رسیده ایم و این روند باید ادامه داشته باشد. هدف من در هر تیمی که مربیگری کرده ام این بوده که از فوتبال بازی کردن لذت ببریم. هم من که روی نیمکت نشسته ام و هم بازیکنانی که در زمین بازی می کنند. اما در خصوص صدرنشینی باید بگویم اتفاق خاصی رخ نداده است و دلیلی برای مغرور شدن وجود ندارد. سه هفته از بازی ها سپری شده است و خیلی تیم ها از جمله تیم ما محک جدی نخورده است.

سرمربی تیم خوشه طلایی در پاسخ به این سوال که آیا تیمش توانمندی صعود به لیگ برتر را دارد یا نه؟ گفت: پیش تر هم گفته ام تیم ما اولین فصل حضور در بازیها را تجربه می کند و من در مسیر آزمون و خطاها حامی بازیکنانم هستم. به طور جدی باور دارم بازیکنان خوبی در تیم خوشه طلایی حضور دارند. همه سعی و تلاشمان بر این است ارایه گر بازی های خوبی برابر حریفان باشیم و اکنون به بازی بعدی فکر می کنیم. بازی با آلومینیوم اراک. تیمی که با کیفیت است و تصور می شود بازی ما با این تیم بازی خوبی باشد. جای خوشحالی است که تیم دیگر استان مرکزی هم شروع خوبی در بازی ها داشته است. مهم تر از صعود به لیگ برتر ارایه بازی های با کیفیت در مسابقات است  و در نهایت همه هدف من این است که حضور تیم خوشه طلایی به فوتبال استان مرکزی و بعد فوتبال باشگاهی ایران کمک کند.

سرمربی تیم خوشه طلایی در پایان در خصوص محرومیت تیم خوشه طلایی از میزبانی در بازی با آلومینیوم اراک گفت: طبیعتا اگر ما بازی با قشقایی و این بازی را در ساوه برگزار می کردیم شرایط متفاوت بود چون حضور تماشاگر در استادیوم به همه اعضای تیم انگیزه می دهد. متاسفانه هنوز استادیوم آماده نشده است و مجبور هستیم در بازی با آلومینیوم اراک هم در قم به میدان برویم. از پایان بازی های لیگ 2 تا شروع بازی های لیگ یک چهار ماه فرصت بوده و طبیعتا می شد در این فرصت استادیوم را آماده کرد به خصوص که هزینه بازسازی بیش از دو سه میلیارد تومان نبود، اما پای مسایل اقتصادی در میان است و ما باید در این مسیر با مشکلات بسازیم و صبر کنیم تا شرایط تغییر کند.

منبع : ورزش سه