12:45 1398/06/08

بوکا جونیورز و ریورپلاته دوباره به هم رسیدند

ریورپلاته و بوکا جونیورز، دو رقیب سرسخت آمریکای جنوبی که سال گذشته دیدارشان در کوپا لیبرتادورس جنجال‌های زیادی آفرید بار دیگر در این رقابتها به هم رسیدند.

به گزارش "ورزش سه"، با پیروزی ریور پلاته بر سرو پورتنوی پاراگوئه در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای کوپا لیبرتادورس، در مجموع دو بازی رفت و برگشت، قهرمان سال گذشته، ریور، به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت تا در این مرحله با بوکا جونیورز دیدار کند. تکرار دیدار بسیار جنجالی سال گذشته دو تیم که حاشیه‌ها و جنجال‌های بسیار زیادی به دنبال داشت و فوتبال آمریکای جنوبی را با بحران مواجه کرده بود.

 

ریورپلاته دیروز در زمین سرو پورتنو از پاراگوئه 1-1 متوقف شد ولی به لطف پیروزی 2-0 در زمین خود در بازی رفت در مجموع با نتیجه 3-1 به پیروزی رسیده و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

 

کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مسلما از شنیدن این خبر اصلا خوشحال نشده است. چرا که به این ترتیب مدافع عنوان قهرمانی، باید در نیمه‌نهایی به مصاف بوکا برود.

 

سال گذشته ریور در دو بازی بسیار جنجالی و پر خشونت با بوکا موفق شد در مجموع دو بازی با نتیجه 5-3 به پیروزی رسیده و جام قهرمانی لیبرتادورس را به خود اختصاص دهد. مسئولین فوتبال آمریکای جنوبی به دلیل تنش‌ها و خشونت‌های شدید مجبور شدند بازی برگشت دو تیم را در استادیوم برنابئوی شهر مادرید برگزار کنند. چرا که این بازی در ماه نوامبر دو بار به دلیل حمله هواداران ریور به اتوبوس حامل بازیکنان بوکا و آشوب‌های بعد از آن به حالت تعلیق درآمده و به تعویق افتاد.

 

منبع : ورزش سه