17:20 1398/06/10

شکست سهیلا در آخرین گام از انتخابی تیم ملی

رویای خواهران منصوریان رنگ باخت!

مریم هاشمی در آخرین دیدار انتخابی برابر سهیلا منصوریان در وزن 75 کیلوگرم تیم ملی ووشوی بانوان به برتری دست یافت.

به گزارش "ورزش سه"، طبق روال هر سال برای انتخاب نفرات نهایی و اعزامی به مسابقات بین المللی در تیم ملی ووشو، رقابت های انتخابی تعیین کننده است. برای مسابقات جهانی 2019 چین هم ایران در بخش بانوان دارای 3 سهمیه است که خواهران منصوریان امیدوار بودند هر 3 سهمیه را از آن خود کنند و برای نخستین بار به عنوان 3 خواهر راهی رقابت های جهانی شوند.

از روز گذشته شهربانو، الهه و سهیلا منصوریان روی صفحات شخصی خود خبر از پیروزی خواهر کوچکتر در انتخابی دادند و از اعزام هر 3 نفر به مسابقات جهانی نوشتند؛ این در حالی بود که فدراسیون ووشو این خبر را رسما اعلام نکرد.

قضیه از این قرار بود که سهیلا منصوریان باید در یک مسابقه انتخابی 2 از 3 با مریم هاشمی مبارزه می کرد. در مبارزه اول این سهیلا منصوریان بود که به برتری دست یافت، در مبارزه دوم، هاشمی برنده اعلام شد و کار به مبارزه سوم کشیده شد.

در سومین رقابت، منصوریان راند اول را با برتری به اتمام رساند و در راند دوم پس از اعتراض کتبی هاشمی و بازبینی فیلم از سوی هیات ژوری و داوران مشخص شد که هاشمی برنده راند دوم بوده است.

بر این اساس کار این 2 قهرمان به تساوی کشیده شد و مسئولان فدراسیون برای اینکه شائبه‌ای ایجاد نشود تصمیم بر این گرفتند تا یک راند مبارزه بین آنان امروز برگزار شود.

در همین راستا آخرین راند مبارزه بین هاشمی و منصوریان، امروز در آکادمی ووشو با حضور داوران بین المللی و مسئولان فدراسیون برگزار شد که مریم هاشمی در پایان به برتری دست یافت.

بدین ترتیب به نظر می رسد رویای خواهران منصوریان که حضور در کنار یکدیگر در مسابقات جهانی بود، رنگ باخته است. فدراسیون ووشو رسما اعلام کرده مریم هاشمی نفر فیکس وزن 75 کیلوگرم شده و احتمالا او در کنار شهربانو و الهه منصوریان به مسابقات جهانی اعزام می شود.

منبع : ورزش سه