19:03 1398/06/19

پیروزی بوکسورهای سنگین وزن ایران در روز دوم

در روز دوم رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان ۲۰۱۹ روسیه، دو بوکسور وزن‌های ۸۱ و ۹۱ کیلوگرم ایران برابر رقیبانی از اسلواکی و عراق به برتری رسیدند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان ۲۰۱۹ روسیه، عصر امروز دو ملی‌پوش ایران در اوزان ۸۱ و ۹۱ کیلوگرم به مصاف رقیبان خود رفتند که با برتری برابر حریفان راهی دور دوم (۳۲ بوکسور پایانی) مسابقات شدند.

به این ترتیب در وزن ۸۱ کیلوگرم احسان روزبهانی در اولین مبازه خود به مصاف "استنیسکو" نماینده اسلواکی رفت و به برتری رسید. بوکسور المپیکی ایران در دومین مبارزه خود باید یک‌شنبه هفته آینده به مصاف "بنجامین ویتاکر" از انگلیس برود.

در وزن ۹۱ کیلوگرم نیز محمد شوریان به مصاف "طارق محمدعلی" بوکسور عراقی رفت و در پایان راند سوم برنده این مبارزه معرفی شد. بوکسور سنگین وزن ایران در دور دوم روز یک‌شنبه هفته آینده باید مقابل "آدام هاموری" بوکسور مجارستانی روی رینگ برود.

روز گذشته نیز شاهین موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم، مقابل "کانا" از چین‌تایپه به برتری رسید و روز شنبه هفته آینده باید با "اسلام ایرشاید" از فلسطین مبارزه کند.

اسامی بوکسورهای ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است:۱- وزن ۶۳- کیلوگرم، مسلم مقصودی۲- وزن ۶۹- کیلوگرم، سجاد کاظم‌زاده۳- وزن ۷۵ - کیلوگرم، شاهین موسوی۴- وزن ۸۱- کیلوگرم، احسان روزبهانی۵- وزن ۹۱- کیلوگرم، محمد شوریان۶- وزن ۹۱+ کیلوگرم، ایمان رمضان‌پور

هدایت تیم ملی بوکس ایران در این رقابت‌ها را علیرضا استکی به عنوان سرمربی و همایون امیری به عنوان مربی بر عهده دارند.

منبع : ورزش سه