10:42 1398/06/29

به امید برنز اطری و درخشش در 4 وزن دوم

لحظه به لحظه با آزادکاران ایرانی در روز دوم جهانی

4 آزادکار ایرانی در 4 وزن دوم مسابقات جهانی امروز روی تشک رفته اند و رضا اطری برای کسب مدال برنز می جنگد.

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که روز گذشته مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان خیلی خوب برای آزادکاران ایرانی آغاز نشد، امروز 4 ملی پوش دیگر از ایران روی تشک رفته اند.

یونس امامی در 70 کیلوگرم، رضا افضلی در 74 کیلوگرم، علیرضا کریمی در 92 کیلوگرم و یدالله محبی در 125 کیلوگرم 4 نماینده ایران در 4 وزن جدید هستند.همچنین رضا اطری هم که دیروز با شکست در یک چهارم نهایی به شانس مجدد رفت، باید با حریف مغولستانی خود برای رفتن به دیدار رده بندی و کسب سهمیه المپیک مبارزه کند.

روز گذشته امیرمحمد یزدانی از گردونه مسابقات دسته 65 کیلوگرم کنار رفت و امروز باید امیدوار باشیم کشتی گیران ایرانی به مراحل پایانی برسند.

علیرضا کریمی و یونس امامی در اوزان غیرالمپیکی کار راحت تری در پیش دارند و کار افضلی و محبی در اوزان المپیکی سخت تر است.

علاقه مندان به کشتی می توانند رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان را از طریق سایت و اپلیکیشن آنتن (IOS - Android)  به صورت زنده و اختصاصی تماشا کنند.

نتایج لحظه به لحظه مبارزه های کشتی گیران ایرانی در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان را در ادامه می خوانید.

* در دور نخست مسابقات وزن 70 کیلوگرم یونس امامی مقابل ریگلنت پریزرینی از آلبانی قرار گرفت. این جوان کرمانشاهی با نمایشی بی نظیر موفق شد در کمتر از 2 دقیقه حریف خود را با اجرای فنون مختلف با نتیجه 11 بر صفر شکست دهد.

 

* در وزن 74 کیلوگرم رضا افضلی در دور نخست مقابل گندری گارزون کشتی گیر کهنه کار و دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا با نتیجه 5 بر 2 شکست خورد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد. در این گروه جردن بازور آمریکایی هم حضور دارد و بعید است این کوبایی بتواند به فینال برسد. به همین خاطر شانس او برای رفتن به شانس مجدد سخت است.

* در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه 6 بر یک خودربولگا دورجخاند از مغولستان را مغلوب کرد. این کشتی گیر کرمانشاهی که کار سختی برای کسب مدال در سنگین وزن دارد، با وجود اینکه در پایان 3 دقیقه اول یک بر صفر عقب بود، در 3 دقیقه دوم توانست با کشتی هجومی 6 امتیاز بگیرد و برنده شود. وی در دور بعد به مصاف نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا می رود.

منبع : ورزش سه