15:43 1398/07/01

ساخت تونل از کازان تا تهران با وحید امیری (عکس)

هافبک هجومی پرسپولیسی‌ها در نیمه دوم دیدار روز گذشته باز هم دست به حرکتی زد که همه هواداران تیمش را به وجد آورد. او یک بار دیگر نیز در جریان دیدار تیم ملی ایران برابر اسپانیا این حرکت را انجام داده بود.

به گزارش "ورزش سه"، وحید امیری را در طول سال‌های اخیر کمتر تکنیکی دیدیم و بیشتر او را به عنوان بازیکنی سرعتی که می‌تواند با از پیش رو برداشتن نبردهای یک برابر یک، و دور زدن مدافعان کناری ،خود را به محوطه جریمه حریف برساند شناخته‌ایم اما هر از گاهی گویا او برنامه دارد تا با حرکتی انفجاری علاوه بر پایین آوردن روحیه بازیکن پیش رو، هواداران و بازیکنان خودی را نیز به وجد بیاورد.

برای اولین بار حرکت مورد نظر را از او و در جریان دیدار تیم ملی ایران برابر اسپانیا در بازی‌های جام جهانی دیدیم. در دقیقه 81 حرکت انفجاری امیری با یک و دوی هوشمندانه انصاری‌‌فرد، او را رو در روی پیکه قرار داد و ملی پوش لرستانی فوتبال ایران ضمن مکث کوتاهی با توپ، به محض مشاهده توجه به نوع ایستادن جرارد پیکه با ضربه‌ای آرام به توپ، در میان پاهای یکی از مطرح‌ترین مدافعان فوتبال دنیا، تونلی ساخت و وی را جا گذاشت و سپس سانتر فوق‌العاده خود را روانه دروازه اسپانیا کرد اما ضربه سر طارمی راهی به دروازه پیدا نکرد.

روز گذشته نیز برای دومین بار این اتفاق افتاد و باز هم امیری، یک مدافع را مقهور تکنیک خود کرد. هر چند این بار به جای پیکه با کیلومترها فاصله، عارف غلامی روبروی هافبک خرم آبادی پرسپولیسی‌ها ایستاده بود اما باز هم در حمله به دروازه شمالی ورزشگاه، در کناره چپ امیری زودتر از مدافع آبی‌ها به توپ رسید و پس از کنترل آن، با ضربه‌ای کوتاه و هوشمندانه، تونلی بین پاهای مدافع استقلالی‌ها باز کرد و البته این بار اقدام به سانتر نکرد و برعکس دفعه قبلی، قدرت دریبلینگ خود را به رخ کشید و بازیکن پوششی آبی‌ها را نیز از پیش رو برداشت.

منبع : ورزش سه