10:08 1398/07/03

دربی یعنی همین کاری که پرسپولیس کرد

پیوس: مهاجمان حریف برابر بیرانوند استرس دارند

پیشکسوت پرسپولیس مدعی شد که در دربی باید از تک موقعیت‌ها سود برد؛ دقیقا همان کاری که شاگردان کالدرون موفق به انجام آن شدند.

به گزارش "ورزش سه"، فرشاد پیوس با تمجید و تبریک پیروزی به بازیکنان و هواداران پرسپولیس درباره این دیدار گفت: بازی اگرچه آن کیفیت مورد انتظار را نداشت و خیلی کم اتفاق بود ولی در نهایت خوشحالم با برتری پرسپولیس به پایان رسید و این 3 امتیاز از لحاظ روحی خیلی برای تیم مهم بود و به جایگاه تیم در جدول هم کمک بسزایی کرد. امیدوارم زمینه‌ساز نتایج خوب در هفته‌های آینده باشد.

وی با اشاره به اینکه هنوز پرسپولیس و استقلال ایده‌آل کالدرون و استراماچونی شکل نگرفته گفت: دو تیم به دلیل شرایطی که در نقل و انتقالات داشتند و تغییرات کادرفنی هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیدند و قابل پیش بینی بود که با توجه به زود برگزار شدن دربی در هفته چهارم کیفیت بالایی نداشته باشد ولی در هر صورت در چنین دیدارهایی تیمی موفق است که از تک موقعیت‌هایش استفاده کند و تفاوت را رقم بزند و پرسپولیس به خوبی این کار را انجام داد.

پیوس درباره پنالتی از دست رفته استقلال نیز گفت: در مورد اینکه پنالتی درست بود یا نه کارشناسان داوری باید نظر بدهند ولی خدا را شکر بیرانوند به جایگاهی در دروازه رسیده که با اعتماد به نفس بالا مقابل پنالتی‌ها قرار می‌گیرد و بازیکنان جلوی او استرس می‌گیرند و این را در دربی قبلی و همچنین در بازی با سپاهان در جام حذفی هم دیدیم. این یک پوئن مثبت برای گلر است و خوشحالم بیرانوند چنین جایگاهی دارد.

پیوس با اشاره به گل‌زنی مهدی عبدی جوان در دربی هم گفت: خوشحالم کالدرون در این بازی یک سورپرایز رو کرد و بازیکن ناشناخته‌ای به میدان فرستاد که با انگیزه و اعتماد به نفس بالا توانست کار را تمام کند. پیش از این هم علیپور در اولین دربی خودش گل سه امتیازی زده بود و این در ادامه راه خیلی به کمکش آمد و حالا برای عبدی هم آرزو دارم روز به روز پیشرفت کند و یک مهره آینده دار برای پرسپولیس باشد. نوع حرکت او و تایمینگ و شکل ضربه زدنش به توپ نشان می‌دهد بازیکن باهوش و با استعدادی است و اگر خوب راهنمایی شود و قدر خودش را بداند بازیکن بزرگی خواهد شد.

وی در مورد جنجال‌ها و درگیری‌های دربی هم گفت: این اتفاقات قشنگ نیست و چهره فوتبال را زشت می‌کند و لذت آن را از مخاطب و تماشاچی می‌گیرد. درست است که استرس بازی باعث می‌شود بازیکنان عصبی شوند و نتوانند خودشان را کنترل کنند ولی باید بدانند که این رفتارها هیچ تاثیری در نتیجه بازی ندارد و فقط باعث می‌شود از دیدارهای بعدی هم محروم شوند و تیم آسیب ببیند. امیدوارم دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد دیدار با سپاهان هم گفت: سپاهان از فصل گذشته که امیر قلعه‌نویی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود آورده به شرایط خوبش برگشته است و جدی‌ترین رقیب پرسپولیس در کورس قهرمانی بود و این فصل هم فکر می‌کنم به همین شکل خواهد بود. بازی حساسی است و امیدوارم به دور از جنجال و حاشیه دو تیم یک دیدار تماشاگر پسند ارائه دهند و در نهایت پرسپولیس هم به برتری برسد.

پیوس در مورد شرایط چوکا گفت: خدا را شکر در هفته نخست برد خوبی به دست آوردیم و توانستیم مزد زحماتمان را بگیریم. روز گذشته هم می‌توانستیم یک برد خارج از خانه خوب کسب کنیم که در نهایت به تساوی دو – دو رسیدیم. جمع کردن امتیاز در هفته‌های نخست خیلی مهم است و امیدوارم این شرایط تا پایان ادامه داشته باشد و بتوانیم به لیگ یک صعود کنیم. از هواداران خوب تالشی می‌خواهم در طول فصل مارا حمایت کنند تا بتوانیم با کمک آنها نتایج خوبی کسب کنیم و چوکا را به جایگاهی که استحقاقش را دارد برسانیم.

منبع : ورزش سه