16:33 1398/07/15

موضوع سخندان مدیریت نشد؛

ترکی: داوری داریم که با دلخوری نرفته باشد؟

محسن ترکی معتقد است که مورد رضا سخندان کمک داور برجسته کشور می توانست بهتر مدیریت شود.

به گزارش "ورزش سه"، پس از آنکه نام رضا سخندان در لیست داورهای بین المللی فوتبال ایران قرار نگرفت، این کمک داور برجسته تصمیم به خداحافظی از دنیای داوری گرفت و با ناراحتی در 46 سالگی در شرایطی از دنیای داوری رفت.

 این کمک داور که بیشترین سابقه حضور در دربی را دارد، 7 بار به عنوان کمک محسن ترکی در این مسابقه حاضر بوده است. پس فرصتی دست داد تا با محسن ترکی که این روزها به شدت درگیر نظارت و تدریس در کلاس های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا است ولی کمتر در مسابقات باشگاهی ایران دیده می شود، صبحت کوتاهی داشته باشیم.

ترکی با تمجید از عملکرد سخندان طی سال های حضورش در داوری، در رابطه با خداحافظی او که همرا با دلخوری بود، گفت: « من و آقای سخندان در تمام دوران با هم بودیم و با هم رشد کردیم. در مورد خداحافظی ایشان، نظر خاصی ندارم اما در نوع کنار گذاشتنش سوء مدیریت شکل گرفت و می توانست شکل بسیار بهتری داشته باشد. به نظرم کمیته داوران می توانست این ماجرا را بهتر مدیریت کند.»ترکی ادامه داد:«  اینکه آقای سخندان باید در لیست داوران بین المللی ایران می بود یا کنار گذاشته می شد، را نمی توانم نظری در موردش بدهم، چون مسئول کمیته داوران آقای ممبینی است. ایشان صلاح داوری را می داند و خودش هم باید پاسخگو باشد. شکل کار اما درست نیست. متاسفانه در گذشته هم نداشتیم داوری را که با دلخوشی از فوتبال بود و همه این ها به نظرم در گذشته نداشنتیم با دلخوشی برود همه با دلخوری نبود و سوء مدیریت شده بود.»

ترکی در این مورد توضیح داد: « اگر شرایط به درستی مدیریت می شد، آقای سخندان یا داوران دیگر، از سال های قبل می توانستند در کلاس های نظارت آسیا و فیفا شرکت کنند. در کشورهای دیگر معمولا این کار صورت می گیرد و وقتی داوران سال های آخر قضاوتشان را سپری می کنند، آنها را به کلاس های فیفا و کنفدارسیون فوتبال آسیا معرفی می کنند تا شرایط برای پایان داوری حرفه ای آنها نیز مهیاتر شود.»

از ترکی در این رابطه پرسیدیم که آیا در ایران چنین روندی برای داورانی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند، وجود دارد. او تاکید کرد: « نه چنین چیزی وجود نداشته است و وقتی کارشان تمام می شود و خداحافظی می کنند، پس از مدتی معرفی می شوند.»

منبع : ورزش سه