21:48 1398/07/15

پایان رقابت جذاب آقای گلی MLS با ثبت یک رکورد

کارلوس ولا مچ زلاتان را در روز آخر خواباند

مهاجم مکزیکی تیم فوتبال لوس آنجلس افسی توانست با زدن ۳۴ گل از رقیب صاحب نام خود پیشی بگیرد و رکورد گلزنی در MLS را بشکند

به گزارش "ورزش سه"، رقابت جذاب آقای گلی در لیگ حرفه‌ای آمریکا تا آخرین بازی ادامه داشت و در نهایت این کارلوس ولای مکزیکی بود که توانست از رقیب صاحب نام خود پیشی بگیرد و نام خود را در تاریخ رقابت های این لیگ هم به عنوان  آقای گلی و هم رکورددار گلزنی در یک فصل به ثبت برساند. کارلوس ولا مهاجم تیم فوتبال لس آنجلس افسی با هت تریک در آخرین دیدار این تیم با ۳۴ گل ضمن آنکه آقای گل لیگ آمریکا شد توانست رکورد گلزنی در یک فصل از این رقابت ها را بشکند.  

تا روز آخر این رقابت‌ها ولا با  31 گل و زلاتان نیز 29 گل به ثمر رسانده بودند.

اما این مهاجم مکزیکی بود که در بازی آخر مقابل کلرادو رپیدز توانست هت تریک کند و علاوه بر پیروزی سه بر یک تیمش، حکم آقای گلی خود را نیز امضا کند.

 از طرفی  زلاتان ابراهیموویچ در بازی مقابل هیوستون دینامو که با نتیجه چهار بر دو مغلوب شدند، توانست یکی از گل‌های تیمش را به زیبایی به ثمر برساند اما  این تعداد گل برای رسیدن به عنوان آقای گلی کافی نبود.

به این ترتیب  کارلوس ولا رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد و توانست به تنها بازیکنی تبدیل شود که در یک فصل از لیگ MLS توانسته است 34 گل به ثمر برساند. پس از او یوسف مارتینز در فصل گذشته با 31 گل این رکورد را در اختیار داشت.

گفتنی است این دو بازیکن در طی مسابقات چند بار با مصاحبه هایشان از خجالت هم در آمده بودند و همین امر باعث شده بود رقابت برای کسب عنوان آقای گلی در این فصل حساس تر از هر زمانی شود.

منبع : ورزش سه