11:32 1398/07/16

یک تجربه فوق العاده در انتظار تیم ها و هواداران است؛

کافو: قطر متمایز‌ترین جام‌جهانی تاریخ را برگزار می‌کند

اسطوره فوتبال برزیل معتقد است جام جهانی 2022 در کشور قطر تجربه ای فوق العاده برای تیم ها خواهد بود.

به گزارش ورزش سه، کافو، ستاره دهه های گذشته فوتبال برزیل که دو بار توانسته جام جهانی فوتبال را فتح کند، درباره تورنمنت سال 2022 گفت: قطر می تواند یک برای مهمانانش یک تجربه فوق العاده در تاریخ جام جهانی بسازد.

او در ادامه افزود: من چندین بار به قطر آمده ام و آنچه از نظر پیشرفت و سرعت می بینم، دستاوردی غیر قابل انتظار بوده است. چه از حیث ساخت استادیوم ها، چه حمل و نقل عمومی یا موارد دیگر. این ها به من اطمینان می دهد که قطر به مهمانانش یک میزبانی متمایز از تمام ادوار قبلی جام جهانی را نشان خواهد داد و ویژه ترین میزبان تاریخ این جام خواهد بود.

کافو تمجید از قطر را اینگونه ادامه داد: همه چیز اینجا متفاوت از دوره های گذشته است و من درباره کیفیت قطر تردید ندارم. در جام جهانی 2022 جهان عرب به نمایش در می آید. اینجا استادیوم ها به تیم ها و هواداران نزدیک خواهد بود، به دلیل کوچک بودن وسعت این کشور. به همین دلیل نیاز به سفرهای طولانی مدت در طی برگزاری مسابقات نخواهد بود. از یک استادیوم به استادیوم دیگر نیازی به سفر با هواپیما نیست. از این رو هواداران فرصت تماشای بیش از یک بازی در هر روز را خواهند داشت. این در دوره های قبل چندان امکان پذیر نبوده است.

منبع : ورزش سه