13:15 1398/07/16

تیم ملی نان باتجربه‌ها را می‌خورد (عکس)

در ترکیب تیم ملی بازیکنان باتجربه خوبی حضور دارند. بازیکنانی که در دوران طلایی خود به‌سر می برند و می توانند موجب صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی 2022 شوند.

به گزارش "ورزش سه"، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی و وحید امیری که از جام ملت ها 2015 در اردوی تیم ملی در کنار هم هستند حضور در دو جام ملت ها و حضور در جام جهانی 2018 را تجربه کرده اند و اکنون در بهترین دوران بازیگری به‌سر می برند و همان طور که اشاره شد در مسیر صعود به جام جهانی 2022 می توانند اثرگذاری زیادی داشته باشند.

مرتضی پورعلی گنجی در قلب خط دفاعی در گذشته ارایه گر بازی های خوبی برای تیم ملی بوده است و به نظر می رسد تا زمانی که توانمندی بازی را داشته باشد با تغییر کادر فنی باز هم جز گزینه های اصلی خواهد بود. مرتضی که جز فوتبالیست های بی حاشیه کشور به‌شمار می رود توامان هم روی هوا خوب بازی می کند و هم روی زمین. امید ابراهیمی در جلوی خط دفاعی با توجه به تلاش هایی که در امر بازی‌سازی دارد در تیم مارک ویلموتس هم می تواند به این خاطر که در فاز دفاعی هم بازیکن موثری است مورد توجه باشد. و اما وحید امیری که به نظر می رسد با بازگشت به پرسپولیس شرایط بهتری پیدا کرده است. از آنجایی که مارک ویلموتس با سیستم 2-4-4 بازی می کند وحید برای حضور ثابت در ترکیب تیم ملی می بایست در فاز دفاعی هم به دفاع چپ مدد دهد در غیر این‌صورت شانس بازی در تیم ملی را از دست خواهد داد.

مارک ویلموتس به درستی و در کنار بهاء دادن به جوان هایی چون الهیار و محمد محبی قدر باتجربه‌های تیمش را هم می داند و قصد ندارد به راحتی آنها را کنار بگذارد. این سه بازیکن از سرمایه های تیم ملی هستند. تیم ملی در سال های آتی هم می تواند نان باتجربه ها را بخورد. هر چند به نظر می رسد توام با جوان سازی تیم ملی بازیکنان جوان خوبی جایگزین خواهند شد. همان طور که اکنون محمد محبی به جای علیرضا جهانبخش در اردوی تیم ملی حضور دارد.

خوشبختانه تیم ملی در روزهایی به‌سر می برد که از نظر بازیکن با فقر مهره های کارآمد روبرو نیست تا جایی که از بازیکنان موجود می شود دو تیم ملی ساخت. نگاه جدی مرتضی پورعلی گنجی، وحید امیری و امید ابراهیمی در اردوی تیم ملی نشان می دهد آنها هم چنان می خواهند در اردوی تیم ملی جز بازیکنان خوب و تاثیرگذار باشند و هنوز هم برای درخشش در تیم ملی انگیزه دارند و جدی هستند.

 

منبع : ورزش سه