18:43 1398/07/27

نبرد ستاره‌ها در دوردست‌ترین نقاط ایران

تنور کشتی بدون تیم ملی هم داغ شد

لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری پیگیری می شود.

به گزارش "ورزش سه"، لیگ‌برتر کشتی ایران در 2 رشته آزاد و فرنگی از هفته گذشته در شهرهای مختلف استارت خورد و در یک ماه آینده همچنان تنور کشتی را داغ نگه خواهد داشت.

در لیگ‌برتر کشتی آزاد که 7 تیم حضور دارند، بازار بزرگ ایران با جذب چند ملی‌پوش و تعدادی از کشتی‌گیران مطرح جزو مدعیان اصلی قهرمانی است؛‌ اگرچه در هفته اول برخی کشتی‌گیران عنوان‌دار این تیم برابر نفرات کم نام و نشان پاس تهران به مشکل برخوردند و 2 کشتی را هم واگذار کردند.

از سوی دیگر می‌توان دانشگاه آزاد را یک مدعی دانست که اخیرا 2 کشتی گیر خارجی از گرجستان و آذربایجان جذب کرده؛ 2 نفری که جزو مدال آوران اروپایی و جهانی در سال‌های اخیر بودند و در اولین مبارزه‌شان هم با نمایشی مقتدرانه رقبای خود را 10-0 کردند.همچنین نماینده خراسان رضوی که با نام #تا_ثبت_جهانی_توس در لیگ برتر کشتی آزاد شرکت کرده، با هدایت مجید خدایی و در اختیار داشتن کشتی گیرانی همچون حسن یزدانی و جبرییل حسن‌اف می تواند با وجود شکست در گام اول، در هفته‌های بعدی جزو مدعیان قرار بگیرد.

تیم‌های دیگر همچون اترک خراسان شمالی و رعدپدافند ساری را هم نباید دست کم گرفت.

در لیگ برتر کشتی فرنگی نیز علاوه بر بازار بزرگ ایران که با تیمی قدرتمند در مسابقات حاضر شده، دانشگاه آزاد، هیات کشتی سیرجان، هیات کشتی خراسان جنوبی، سیناصنعت ایذه و حتی آریوبرزن بهبهان را هم نباید فراموش کرد.

با اینکه هر سال بعد از پایان مسابقات جهانی، کشتی به خواب زمستانی می رفت و خبری از هیجان روی تشک نبود، امسال لیگ برتر با حضور تمام ملی‌پوشان و کشتی گیران مطرح خارجی حال و هوای دیگری پیدا کرده است.

در همان هفته اول شاهد بودیم که نه تنها در تهران، بلکه در خیلی از شهرستان ها، مسابقات لیگ پای تماشاگران را به سالن ها باز کرد و به نظر می رسد هر چه جلوتر برویم، مسابقات با حضور تماشاگران بیشتری برگزار خواهد شد. نکته جالب اینجاست که ستاره های کشتی ایران و جهان در جریان لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی به شهرهایی همچون بیرجند، بجنورد، ایذه و بهبهان هم سفر می کنند که قطعا این اتفاق یک فرصت ویژه برای علاقه مندان به کشتی در این شهرها به شمار می رود تا کشتی هایی را در سطح قهرمانی جهان از نزدیک مشاهده کنند.تقدیر از 3 اسطوره کشتی ایران یعنی عبدالله موحد، منصور برزگر و عباس جدیدی در سالن شهدای هفتم تیر هم جزو اتفاقاتی بود که مورد تمجید خیلی از اهالی کشتی قرار گرفت.

بعد از پایان هفته اول نیز در ابتکاری جدید از سوی سازمان لیگ برترین کشتی گیران در 2 بخش کشتی آزاد و فرنگی معرفی شدند؛ اتفاقی که قرار است تا پایان لیگ برتر ادامه پیدا کند.

برنامه مسابقاتی که روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری برگزار می شود، در ادامه آمده است:

کشتی آزاد(هفته دوم دور رفت):گروه ب:رعدپدافند ساری- دانشگاه آزاد اسلامی (30 مهرماه، ساعت 17 – سالن سیدرسول حسینی ساری)هیأت کشتی خرم آباد- #تا_ثبت_جهانی_توس (30 مهرماه، ساعت 17 – سالن شهید چاغروند استادیوم تختی خرم آباد)

کشتی فرنگی:هفته سوم دور رفت:گروه الف:هیأت کشتی خراسان جنوبی – بازار بزرگ ایران (یک آبان ماه، ساعت 9 – خانه کشتی قم)شهدای مدافع حرم قم – هیات کشتی سیرجان (یک آبان ماه، ساعت 11 – خانه کشتی قم)

گروه ب:دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان– سیناصنعت ایذه (یک آبان ماه، ساعت 9 – سالن پهلوان حسن رنگرز نوشهر)رعد پدافند نوشهر- آریوبرزن بهبهان(یک آبان ماه، ساعت 11 – سالن پهلوان حسن رنگرز نوشهر)

هفته اول دور برگشت:گروه الف:بازار بزرگ ایران – هیات کشتی سیرجان (یک آبان ماه، ساعت 16 – خانه کشتی قم)شهدای مدافع حرم قم - هیأت کشتی خراسان جنوبی (یک آبان ماه، ساعت 18 – خانه کشتی قم)

گروه ب:سیناصنعت ایذه - آریوبرزن بهبهان(یک آبان ماه، ساعت 16 – سالن پهلوان حسن رنگرز نوشهر)رعدپدافند نوشهر - دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان (یک آبان ماه، ساعت 18 – سالن پهلوان حسن رنگرز نوشهر)

منبع : ورزش سه