13:51 1398/07/28

قاون عجیب پرداخت 12 درصد از مبلغ قرارداد

فدراسیون کبدی از لژیونرها چک و سفته می گیرد

بازیکن تیم ملی کبدی ایران و تیم دابانگ دهلی می گوید که هر بازیکن ایرانی که خارج از ایران بازی می کند باید 12 درصد از مبلغ قراردادش را به فدراسیون کبدی بدهد.

به گزارش" ورزش سه" معراج شیخ یکی از قدیمی ترین لژیونرهای ایرانی در سوپرلیگ ستاره های کبدی هند است. او با تیم دابانگ دهلی در فینال مسابقات به مصاف تیم بنگال واریورز رفت و در نهایت همراه تیمش به مقام دوم مسابقات رسید. اما نکته جالبی که درباره لژیونرهای کبدی ایران به گوش می رسد این است که آن ها درصد قابل توجهی را باید به فدراسیون کبدی بدهند. شیخ در مصاحبه ای که با خبرگزاری"ایرنا" داشته درباره مبالغ قرارداد کبدی کاران ایرانی در هند که گفته می شود مبالغی بالاتر از یک میلیارد تومان است گفت:« قرارداد من حدود یک میلیارد و سیصد میلیون تومان است اما از این پول خیلی به ما نمی رسد.»

او افزود:« حدود 25 درصد باید مالیات بدهیم و 12 درصد از مبلغ قراردادمان را باید به فدراسیون کبدی پرداخت کنیم.» او در این رابطه گفت:«  ما را در تنگنا قرار دادند. قبل از اینکه به لیگ هندوستان بیاییم از ما چک و سفته گرفتند که باید ۱۲ درصد از قرارداد را به فدراسیون پرداخت کنیم وگرنه اجازه حضور در لیگ هند را به ما نخواهند داد.»

بازیکن تیم ملی کبدی ایران گفت:« در هیچ رشته‌ای شاهد چنین ماجرایی نیستیم که یک لژیونر مقداری از قراردادش را به فدراسیون بدهد. دادن مالیات به هندی‌ها کاملا طبیعی و قانونی است و ما هم مشکلی با این قضیه نداریم. اما پرداخت پول به فدراسیون واقعا زور دارد.»

شیخ همچنین گفت:« آنهایی که قراردادشان بالای ۵۰۰ میلیون تومان است باید ۱۲ درصد به فدراسیون بدهند و آنها که قراردادشان زیر ۵۰۰ میلیون تومان است ۱۰ درصد پرداخت خواهند کرد. به دلیل همین مشکلات تصمیم گرفته‌ام کبدی را کنار بگذارم و کاملا هم جدی هستم.»

منبع : ورزش سه