17:00 1398/07/29

الهه منصوریان در آستانه قهرمانی، هاشمی طلایی شد

کولاک دختران ووشوکار؛ پنجمین طلا برای شهربانو

شهربانو منصوریان و مریم هاشمی در مسابقات جهانی ووشو پنجمین مدال طلای خود را دشت کردند.

به گزارش "ورزش سه"، شاید بیراه نباشد اگر بگوییم راهی که زنان ووشوکار ایرانی برای رسیدن به پیراهن تیم ملی در مسابقات جهانی طی کردند، سخت تر از حضورشان در فینال جهانی بوده است.

در حالی که ایران فقط 3 سهمیه در بخش زنان برای حضور در مسابقات جهانی 2019 به میزبانی شانگهای چین داشت، بعد از برگزاری چند مرحله انتخابی شهربانو منصوریان، الهه منصوریان و مریم هاشمی توانستند مجوز حضور در این رقابت ها را کسب کنند.

امروز شهربانو منصوریان که 4 مدال طلای جهانی را پیش از این در کارنامه داشت، بعد از استراحت در دور نخست، به مصاف "کریستینا نورازووا" از روسیه رفت و در ۲ راند متوالی و با اقتدار مقابل این حریف به برتری دست یافت تا فینالیست شود.

عصر امروز هم شهربانو برای کسب پنجمین طلایی جهانی خود به مبارزه با "کریستینا اولیورا" از برزیل رفت. شهربانو منصوریان که تمرینات دشواری را برای حضور در این مسابقات پشت سر گذاشته بود و کاملا آماده به نظر می رسید، در همان راند اول اختلاف را به ۱۲ امتیاز رساند و برنده شد تا مدال طلا را از آن خود کند.

این پنجمین مدال طلای جهانی شهربانو منصوریان بود که در وزن 70 کیلوگرم مسابقات جهانی 2019 شانگهای به او تعلق گرفت.

اما مریم هاشمی که با حرف و حدیث های زیادی توانست سهیلا منصوریان را در انتخابی شکست دهد و سومین ملی پوش ایران شود، دومین طلایی ایران در شانگهای بود. او که صبح امروز بعد از استراحت در دور نخست، حریفی از مصر را شکست داده بود، در فینال عصر امروز خوش درخشید. هاشمی در فینال موفق شد از سد "پونام" هندی گذشته و مدال طلا را به نام خود ثبت کند.

حالا مریم هاشمی هم مثل شهربانو منصوریان دارای 5 مدال طلای مسابقات جهانی در ادوار مختلف است.

از سوی دیگر سومین نماینده زن ووشوی ایران یعنی الهه منصوریان که در دور نخست، حریفی از فرانسه را برده بود، در مرحله نیمه نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم برابر "لیدا سلماح" از لبنان به برتری دست یافت و فینالیست شد. الهه منصوریان در راند دوم، حریف را ناک اوت کرد و فردا برای کسب مدال طلا به مصاف "اژه شاکر" از ترکیه می رود.

منبع : ورزش سه