10:38 1398/08/02

ستاره بلژیکی ناپولی و شکستن رکورد مارادونا

دریس مرتنز، ستاره بلژیکی ناپولی، با گلزنی در بازی دیشب این تیم مقابل سالزبورگ حالا با ۱۱۶ گل در تاریخ ناپولی از تعداد گل های مارادونا در این تیم پیشی گرفته است.

به گزارش "ورزش سه"، ناپولی دیشب موفق شد در یک دیدار بسیار سخت با نتیجه ۳-۲ از سد سالزبورگ عبور کند؛ این پیروزی برای ناپولی با درخشش فوق العاده دریس مرتنز، ستاره بلژیکی این تیم، به دست آمد. قبل از اینکه لورنزو اینسینیه وارد بازی شود، مرتنز پیش از آن توانسته بود دو بار برای تیمش گلزنی کند تا یکی از ارکان مهم پیروزی شاگردان کارلو آنچلوتی لقب بگیرد.

مرتنز با دو گلی که در بازی دیشب مقابل سالزبورگ به ثمر رساند، حالا موفق شده ۱۱۶ گل برای ناپولی طی سال های اخیر به ثمر برساند و از رکورد دیگو آرماندو مارادونا عبور کند. این ستاره بلژیکی تنها مارک همسیک را با ۱۲۱ گل در تاریخ ناپولی بالاتر از خود می‌بیند.

کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی ناپولی، پس از این دیدار درباره پیروزی تیمش و عملکرد مرتنز گفت: " این یک عملکرد فوق العاده برای اوست. من برای مرتنز بی نهایت خوشحال هستم. ما مقابل سالزبورگ به سختی جنگیدیم و در طول ۹۰ دقیقه تمرکز خود را حفظ کردیم. این یک نتیجه عالی برای ماست. ناپولی این دیدار را با قدرت شروع کرد و پس از آن توانستیم به خوبی جریان بازی را کنترل کنیم. باید این را هم بگویم که بازیکنان نیمکت نشین که وارد زمین شدند نیز سهم به سزایی در این پیروزی داشتند."

آنچلوتی همچنین درباره عملکرد لورنزو اینسینیه نیز گفت: " من قبل از بازی به او گفته بودم که ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ دقیقه بازی خواهد کرد. من جادوگر نیستم اما برای او همه چیز را روشن کردم. من برای اینسینیه و عملکرد خوب او بسیار خوشحال هستم."

منبع : ورزش سه