12:24 1398/08/02

شهربانو منصوریان: فقط 20 روز پیش پسرم بودم!

پنجمین طلای جهان به نام آرشام 3 ماهه(عکس)

شهربانو منصوریان در شرایطی برای پنجمین بار قهرمان ووشوی جهان شد که فرزند 3 ماهه او در خانه انتظارش را می کشد.

به گزارش "ورزش سه"، شهربانو منصوریان حالا یکی از پرافتخارترین های ووشوی ایران به حساب می آید. او در حوالی 34 سالگی پنجمین طلای جهان را در شانگهای مال خود کرد و اولین طلایی کاروان ایران در این رقابت ها لقب گرفت. اما این بار طعم مدال طلای جهان برای خواهر بزرگ خانواده ورزشی منصوریان متفاوت بود. او فرزندی را در خانه تنها گذاشته بود که تنها 3 ماه از تولدش می گذرد. 

شهربانو بعد از کسب طلای جهانی 2019، آن را به فرزندش تقدیم کرد و حالا برای جبران روزهایی که کنار پسر 3 ماهه اش «آرشام» نبوده، لحظه شماری می کند. 

در اردوهای تیم ملی، قبل از روز مسابقه و بعد از آن بزرگترین دغدغه شهربانو منصوریان نوزادی بود که در خانه داشت. وقتی در چین بود، عکس همسر و فرزندش را منتشر کرد و بعد از قهرمانی هم از این 2 نفر تقدیر ویژه ای در صفحه اینستاگرام خود به عمل آورد. 

به همین بهانه دقایقی با شهربانو منصوریان همکلام شدیم تا حس و حال یک مادر قهرمان با داشتن یک نوزاد 3 ماهه را جویا شویم. در ادامه مشروح صحبت های شهربانو منصوریان با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید. 

این اولین طلای زندگی آرشام بود

دوست دارم مدال طلایی که گرفتم را به آرشام پسرم که 3 ماه و نیم از تولدش می گذرد، تقدیم کنم. این اولین مدال طلای او در زندگی و اولین افتخار خانواده ما بعد از تولد اوست. همچنین باید از همسرم که در این مدت سختی زیادی کشید تشکر کنم.

آرشام را فقط 20 روز دیدم!

واقعا نمی دانید چقدر سخت است که به عنوان یک مادر از نوزاد چند ماهه خودتان دور باشید. من وقتی آرشام فقط 20 روزش بود، به اردوی تیم ملی رفتم و بعد از آن هم به مسابقات جهانی آمدم. در این بین فقط هر 2 هفته یک بار 2 روز می توانستم به مرخصی بروم و آرشام را ببینم. واقعا دوره سختی به من گذشت. فقط باید مادر باشید تا بدانید من چه حس و حالی داشتم. 

چند ماه سخت با شیرینی تمام شد

خدا را شکر می کنم که این دوره سخت با شیرینی تمام شد. توانستم با این مدال طلا دل همسرم را شاد کنم و آن را به آرشام تقدیم کنم. حالا می توانم مدتی در کنار پسرم باشم و جبران روزهایی که نبودم را بکنم. در این مسیر خیلی ها از جمله الهه و سهیلا و مربی ام راضیه طهماسبی به من کمک کردند که از آن ها تشکر می کنم. 

تا 40 سالگی مبارزه می کنم

طبق قوانین فدراسیون جهانی ووشو، هر ورزشکار می تواند تا سن 40 سالگی به مبارزه ادامه دهد و در مسابقات شرکت کند. من هم قصد دارم اگر خدا بخواهد و اتفاق خاصی رخ ندهد، تا همان 40 سالگی در ورزش باشم. با انگیزه به کارم ادامه می دهم. این دوره پنجمین طلای جهانی و یازدهمین طلای زندگی ورزشی ام را گرفتم، اما حداقل 2 دوره دیگر می توانم مدال طلای جهان را بگیرم و تعداد قهرمانی هایم را به 7 برسانم.

از سکو که پایین آمدم، دیگر قهرمان نیستم

همیشه برای من انگیزه وجود دارد. وقتی از سکوی قهرمانی پایین می آیم، دیگر خودم را قهرمان جهان نمی دانم. همان جا می گویم که کار من برای مسابقات بعدی آغاز شده است. به هر حال ورز حرفه ای است و کسی از آینده خودش خبر ندارد. شاید یک مصدومیت شدید پیش بیاید و دیگر نتوانی ورزش کنی، پس باید تا جایی که توان داری، بجنگی. پس اینطور نیست که من چون 5 طلای جهانی دارم، دیگر انگیزه ای نداشته باشم.

منبع : ورزش سه