08:27 1398/08/08

سرلک برنز گرفت و حسینی پنجم شد

گلیج، اولین طلایی کشتی ایران در مجارستان

مجتبی گلیج به مدال طلا و علیرضا سرلک به مدال برنز رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان دست یافتند.

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات پنج وزن نخست، رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال جهان (امیدها) شب گذشته با برگزاری رقابت های رده بندی و فینال به پایان رسید که مجتبی گلیج در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، علیرضا سرلک در وزن 57 کیلوگرم مدال برنز را از آن خود کرد و امیرحسین حسینی نیز پنجم شد.

در وزن 57 کیلوگرم علیرضا سرلک در دور نخست با نتیجه 4 بر یک مقابل رازمیک میساکیان از ارمنستان به پیروزی رسید. وی در دور دوم مقابل ریکوتو آرای از ژاپن با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. سرلک در این مرحله روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را با نتیجه 7 بر 4 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله با نتیجه 3 بر 3 مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار زانابازار زاندانبود از مغولستان را با نتیجه 7 بر 4 از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 70 کیلوگرم امیرحسین حسینی در دور اول با نتیجه 5 بر 2 آرمان آندراسیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل انس اوشلو از ترکیه با نتیجه 4 بر 3 پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله امر حسین از مصر را با نتیجه 5 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسینی در این مرحله و برای حضور در دیدار فینال به مصاف چرمان والیف از کشور روسیه رفت و با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل داود ایبراگیموف از آذربایجان با نتیجه 2 بر 2 و ضربه فنی مغلوب و پنجم شد.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج در دور اول با نتیجه 11 بر صفر لوکاس کراساسکاس از لیتوانی را شکست داد وی در دور بعد مقابل گی وی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه 8 بر 6  پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گلیج در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 از سد دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار شامیل موسی یف از روسیه را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

همچنین ایران در ۵ وزن دوم نیز ٣ فینالیست یعنی محمد نخودی، کامران قاسمپور و امیرحسین زارع را خواهد داشت که شانس کسب ٣ مدال طلای دیگر را دارند.

منبع : ورزش سه