20:28 1398/08/08

در آستانه مسابقات مسترز پاریس

نادال و جوکوویچ حریف تمرینی هم شدند

رقابت رافائل نادال و نواک جوکوویچ شاید به اندازه دوئل‌های نادال و فدرر زبانزد نباشد اما بدون شک یکی از جذاب‌ترین رقابت‌های دنیای تنیس است.

به گزارش ورزش سه ، هرچه نباشد یکی از آنها جوکوویچ مرد شماره یک تنیس دنیا و دیگری مرد شماره دو است و این دو نفر روی هم مجموعاً 34 قهرمانی در گرنداسلم‌ها دارند. آنها اما اقدامی انجام داده‌اند که فدرر هم آن را تجربه نکرده است؛ کمک به یکدیگر به‌عنوان حریف تمرینی در آستانه تورنمنتی که هر دو مدعی قهرمانی در آن هستند. نادال و جوکوویچ تا کنون در دوران بازیگری‌شان 54بار برابر هم قرار گرفته‌اند که در 26بار آن پای یک جام در میان بوده است. در آستانه آغاز رقابت‌های مسترز پاریس اما این دو تنیسور در برسی فرانسه با هم تمرین کردند. برای خیلی‌ها شاید این سؤال پیش آمده باشد که چرا؟ اما نادال گفت: «چراکه نه!» کارلوس مویا مرد شماره یک سابق تنیس دنیا که یکی از اعضای تیم مربیگری نادال هم هست، این جلسه تمرینی را برای مردان یک و دوی تنیس دنیا ترتیب داد. این دو رقیب این‌بار با ذهنیتی متفاوت نسبت به رویارویی‌های قبلی‌شان در دو سوی تور مقابل هم قرار گرفتند، بدون فکر کردن به اینکه چه کسی در آن سوی تور قرار گرفته است. نادال در یک نشست خبری با رسانه‌ها درباره تصمیمش برای برگزاری یک جلسه تمرینی مشترک با رقیب صرب خود به سایت اتحادیه تنیسورهای حرفه‌ای جهان گفت: «من خوشحالم که با نواک تمرین می‌کنم و هیچ مشکلی هم با این قضیه ندارم. تنیس یک ورزش است. اینکه به یک جلسه تمرینی به چشم یک اتفاق عجیب و غریب نگاه کنید، کار درستی نیست و به‌نظر باعث می‌شود رقابت ما را از چارچوب خارج کنید. من به ورزش چنین نگاهی ندارم.»

اگرچه نادال و جوکوویچ برخی از به یادماندنی‌ترین مسابقات تاریخ تنیس را مقابل یکدیگر برگزار کرده‌اند، اما این دلیل نشده که آنها نتوانند در خارج از زمین مسابقه همزیستی مسالمت‌آمیزی با یکدیگر داشته باشند. نادال ادامه داد: «فکر نمی‌کنم رقبای اصلی‌ من هم به تمرین کردن با کسی که حریف‌شان محسوب می‌شود به چشم یک عجیب و غریب نگاه کنند، به همین دلیل هم هست که ما در تنیس، جایی حضور داریم که همه‌چیز حسی طبیعی دارد نه زشت. ما می‌توانیم خیلی عادی در کنار هم زندگی کنیم.» جوکوویچ هم روز دوشنبه به رسانه‌ها گفت او و نادال سال‌ها بود که با هم تمرین نکرده بودند اما تمرین مشترک‌شان برای او یک تجربه مثبت بود.

او گفت: «راستش را بخواهید این تمرین برای من لذت‌بخش بود، فوق‌العاده بود. کلی تفریح کردیم البته خیلی هم فشرده و رقابتی بود، همانطور که خودتان هم می‌توانید تصورش را بکنید، اما به شیوه‌ای کاملاً محترمانه برگزار شد. درست است که ما رقیب یکدیگر هستیم اما این باعث نمی‌شود که رسم احترام گذاشتن و درست معاشرت کردن با یکدیگر و تیم‌های‌مان را از یاد ببریم. من همیشه دوست داشتم چنین رابطه‌ای با رافا داشته باشد و صرفنظر از اینکه رقابت‌های ما گاهی چقدر جدیدی و شدید بوده، من و او همیشه برای یکدیگر احترام قائل بوده‌ایم. البته این را هم باید بگویم که این تمرین خیلی غیرعادی و عجیب بود. معمولاً وقتی رافا را آن طرف تور می‌بینم، یعنی اینکه احتمالاً در یک نیمه‌نهایی یا فینال یک تورنمنت بزرگ با او رقابت می‌کنم اما این‌بار در یک جلسه تمرینی روبه‌روی او قرار داشتم. با این حال این جلسه تمرینی مانند یک مسابقه جدی و پرفشار بود.»

منبع :ایران ورزشی

منبع : ورزش سه