21:54 1398/08/10

این بار با دست راست گل می زنم؛

مارادونا و تحقیر دوباره انگلیسی ها!

مارادونا، اسطوره فوتبال اظهارنظری با چاشنی طنز در مورد گل فراموش نشدنی خود به انگلیس داشته است.

به گزارش "ورزش سه"، مارادونا در جام جهانی 1986 با دست موفق به باز کردن دروازه انگلیس شد و آرژانتین با این گل و البته دیگر گل خیره کننده مارادونا که از وسط زمین یکی یکی بازیکنان انگلیس را از پیش رو برداشت، موفق به غلبه بر رقیب دیرینه خود شد.

 

این گل به نام "دست خدا" شهرت گرفت و هنوز هم سرمنشا جنجال های فراوانی بین انگلیسی ها و آرژانتینی ها بوده است. حالا مارادونا در مصاحبه ای یک بار دیگر به تمسخر سه شیرها پرداخته و مدعی شد اگر زمان به عقب بازگردد، این بار با دست راست دروازه این تیم را باز می کند.

 

مارادونا گفت: "ای کاش بتوانیم بتوانیم زمان راعقب بازگردانیم. این بار من به انگلیسی قول می دهم که با دست چپ خود گل نخواهم زد و با دست راست دروازه این تیم را باز خواهم کرد. اگرچه فناوری  VAR می تواند یک مزیت بزرگ باشد، اما VAR هرگز کامل نخواهد بود، زیرا توسط انسان ها اداره می شود."

 

انگلیس سابقه ای طولانی در رقابت با آرژانتین دارد و این ماجرا ابتدا به جام جهانی 1966 باز می گردد. بعد از اینکه انگلیس در مرحله یک چهارم با یک گل آرژانتین را شکست داد، سر آلف رمزی به بازیکنانش اجازه نداد پیراهن خود را با بازیکنان حریف عوض کنند و در ادامه آرژانتینی ها را "حیوان" توصیف کرد. دو تیم در جام جهانی مکزیک در سال 1986 و بعد از جنگ فالکلند دوباره به مصاف هم رفتند و مارادونا یک بار با دست و یک بار نیز با دریبل بازیکنان حریف از میان میدان موفق به گلزنی شد.

 

در ادامه انگلیس و آرژانتین مسابقه در جام جهانی فرانسه در سال 1998 نیز با هم روبرو شدند و دیوید بکهام به دلیل ضربه زدن به دیگو سیمئونه از زمین اخراج شد تا تیم ملی انگلیس در نهایت در ضربات پنالتی مغلوب حریف شوند. اما دیوید بکام و انگلیس انتقام خود را در جام جهانی 2002 و در مرحله گروهی از آرژانتین گرفته و آنها را با پنالتی بکام شکست دادند.

 

منبع : ورزش سه