12:06 1398/08/11

قاسمپور: زانویم را بوسیدم چون اذیتم نکرد

رقیب حسن یزدانی زیر تیغ جراحی می‌رود؟

کامران قاسمپور دومین طلای جهانی خود در رده سنی امید را در شرایطی کسب کرد که زانویش در وضعیت بحرانی قرار داشت.

به گزارش "ورزش‌سه"، کامران قاسم‌پور در سال‌های اخیر حتی از رقبای خارجی حسن یزدانی هم به او نزدیک‌تر بوده و در انتخابی‌ها جلوی یکی از نوابغ کشتی جهان به سختی شکست خورده است. با توجه به حضور حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به نظر می رسد فعلا درهای مسابقات جهانی بزرگسالان و المپیک به روی قاسمپور بسته شده، اما او در ۲ سال اخیر نمایش درخشانی در مسابقات امیدهای جهان داشته است.

قاسمپور که اتفاقا مثل حسن یزدانی از شهر جویبار خودش را در کشتی ایران مطرح کرده، در حالی که زانویش مصدوم بود، توانست برای دومین سال متوالی طلای امیدهای جهان را از آن خود کند.

دارنده طلای زیر ۲۳ سال جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم درباره وضعیت زانوی مصدوم خود به "ورزش‌سه" گفت: وضعیت زانویم خیلی جالب نیست. فکر می‌کنم تا ۲، ۳ روز دیگر تکلیف عمل جراحی‌ام را مشخص خواهم کرد. چند پزشک متخصص قبل از این به من گفتند باید جراحی کنی، اما برخی از مربیان به من گفتند حتما پیش دکتر کیهانی هم برو. اگر نظر این پزشک هم انجام عمل جراحی باشد، در اولین فرصت جراحی می کنم.

وی افزود: رباط داخلی‌ام آسیب دیده و با این وضعیت ریسک بزرگی کردم که در مسابقات جهانی روی تشک رفتم. خدا کمک کرد و هوای مرا داشت که در طول مسابقات به مشکل نخوردم. اگر خدایی ناکرده زانویم اذیت می‌کرد و وسط مسابقات مجبور به انصراف می‌شدم، خیلی حرف و حدیث پیش می‌آمد. به خاطر همین وقتی طلا گرفتم، زانویم را بوسیدم.

قاسمپور با اشاره به سطح مسابقات امیدهای جهان عنوان کرد: سطح مسابقات امیدها هر سال بالاتر می‌رود. امسال نفرات زیادی بودند که در بزرگسالان جهان هم کشتی گرفته بودند و در امیدها هم حاضر شدند. من هم دیگر با این ۲ طلایی که در رده سنی امیدها گرفتم، باید از این به بعد تمرکزم را روی بزرگسالان بگذارم.

وی درباره رقابت با حسن یزدانی در ۸۶ کیلو گفت: فعلا تمرکزم روی رفع مصدومیتم است. اول باید زانویم را درمان کنم و سپس به مصاف رقبایم می روم.

منبع : ورزش سه