10:14 1398/08/13

مخالفت چین با سرمربی‌گری لیپی در تیم امید

فدراسیون فوتبال چین با درخواست لیپی، سرمربی تیم ملی این کشور برای حضور در رقابتهای جام شرق آسیا با تیم ملی امید چین مخالفت کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، مارچلو لیپی، سرمربی ایتالیایی تیم ملی چین تایید کرد که به دلیل مخالفت او با حضور تیم ملی چین با بازیکنان اصلی‌اش در رقابتهای جام شرق آسیا، از فدراسیون چین خواسته بوده که به او اجازه دهد به همراه تیم ملی امید این کشور در رقابتهای فوق شرکت کند اما با توجه به رد درخواست لیپی، حالا تیمی متشکل از جوانان زیر 23 سال چینی با هدایت یک مربی چینی در این رقابتها حضور خواهند داشت.

لیپی در چین به خبرنگاران گفت که درباره رقابتهای جام شرق آسیا به فدراسیون اعلام کرده که بازیکنان باشگاه‌های لیگ برتر این کشور بعد از یک سال تلاش دست کم به یک ماه زمان برای استراحت نیاز دارند و نمی‌توانند در این رقابتها شرکت کنند. لیپی پیشنهاد کرده به جای حضور هفت یا هشت بازیکن تیم ملی امید در تیم ملی چین و حضور در این رقابتها، کل تیم ملی امید چین با هدایت او در جام شرق آسیا شرکت کند چرا که این تمرین خوبی هم برای چینی‌ها در آستانه رقابتهای انتخابی المپیک خواهد بود.

اما فدراسیون چین به لیپی اعلام کرده که تیم ملی امید این کشور برنامه‌های تمرینی و آماده‌سازی خاص خود را دارد و به همین دلیل با پیشنهاد لیپی مخالفت کرده است. در نهایت بعد از مذاکرات بین دو طرف قرار بر این شده که تیم ملی چین بدون حضور چیزی نزدیک به 15 تا 20 بازیکن اصلی خود، نه با هدایت لیپی که با هدایت یک مربی چینی به نام لی تی در جام شرق آسیا شرکت کند.

منبع : ورزش سه