15:18 1398/08/16

خدابخشی: به ایران تعصب دارم، مجبورم در صربستان بمانم

ماجرای تغییر ملیت تکواندوکار ایرانی از زبان خودش

مهدی خدابخشی می گوید با هماهنگی فدراسیون و کمیته ملی المپیک ایران تصمیم گرفته در صربستان به تکواندو ادامه دهد.

به گزارش "ورزش سه"، چند روز قبل بود که نام مهدی خدابخشی، تکواندوکار ایرانی که تا چندی پیش در ترکیب تیم ملی ایران حضور داشت، در رنکینگ جهانی با ملیت صربستانی منتشرشد.

این اتفاق باعث شد برخی تصور کنند او پناهنده شده، اما ماجرا اینطور نبود و خدابخشی که با یک تکواندوکار صربستانی ازدواج کرده، قصد دارد از این پس در این کشور زندگی کند.

مهدی خدابخشی در خصوص حضور خود در صربستان گفت: ماجرای رفتن من به صربستان با دیگران متفاوت‌ است. تقدیر و سرنوشتم اینگونه بود که زندگی شخصی و فعالیت ورزشی خود را در کشور دیگری ادامه دهم. ۸ ماه است که در این کشور زندگی و تمرین می‌کنم و حدود ۵ ماه است که با دخترمورد علاقه ام که تکواندوکارهم هست ازدواج کرده ام.

وی افزود: متاسفانه مادرهمسرم مبتلا به سرطان است. بیماری ایشان به گونه‌ای است که تنها می شود روند پیشرفت آن را کنترل کرد و به همین دلیل نیاز به مراقبت های ویژه دارد. همین مسئله باعث شده تا همسرم مجبور به زندگی در صربستان باشد و من نیز برای حمایت از او و مادرش در این کشور هستم.

خدابخشی افزود: به زادگاهم تعصب زیادی دارم و موفقیت هایم را مدیون لطف خدا، اراده خودم و همراهی خانواده ام میدانم. رابطه ام با استاد عسکری و سایر ملی پوشان بسیار خوب است، مدتی که تیم ملی تکواندو ایران در صربستان حضور داشت در کنار این تیم تمرین می کردم.

جوان با اخلاق تکواندو گفت: برای آینده ام برنامه دارم با توجه به اینکه در صربستان زندگی می‌کنم، تصمیم گرفتم در کنار همسرم تکواندو را به صورت حرفه ای در این کشور ادامه دهم. با حاج آقا پولادگر جلسه داشتم و در خصوص زندگی، برنامه های آینده و تصمیماتم صحبت کردم. نگاه ایشان پدرانه بود به تصمیم من احترام گذاشتند. با مساعدت فدراسیون تکواندو و مکاتبه کمیته ملی المپیک ایران با فدراسیون جهانی تکواندو هم اکنون می توانم به فعالیت در رشته مورد علاقه ام بپردازم.

مهدی ادامه داد: در حال حاضر تنها در تورنمنت‌ و مسابقات G1 و G2 شرکت می کنم و نمی‌توانم در مسابقات رسمی به میدان بروم. هدفم کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ است تا مدال جا مانده در ویترین افتخاراتم را به دست بیاورم و برای رسیدن به این مهم نیز فعالیت رسمی خود را از بعد از المپیک 2020 آغاز خواهم کرد.

وی در پایان گفت: خوشحالم که با افتخار آفرینی در رقابت های مختلف جهانی و آسیای توانستم سهم اندکی در نشاندن لبخند بر لبان مردم کشورم داشته باشم. روزهایی خوبی در ایران داشتم و همواره قلبم برای کشورم می تپد.

منبع : ورزش سه