18:07 1398/08/17

برای المپیک به یک وزن بالاتر آمدم

امامی: بعد از مدال جهانی عکس گرفتند و رفتند!

دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان از عملی نشدن وعده‌های مسئولان بعد از بازگشتش از قزاقستان گلایه کرد.

به گزارش "ورزش سه"، در مسابقات کشتی آزاد جهانی 2019 قزاقستان با اجحاف داوری که در حق یونس امامی رخ داد، او به مدال برنز رسید. این کشتی گیر جوان که حالا خودش را در یک وزن بالاتر برای حضور در المپیک 2020 آماده می کند، درباره روزهای اول  بازگشتش به ایران و استقبال مسئولین به "ورزش سه" گفت: دیگر به این مسائل عادت کرده‌‌ام. همگی بعد از کسب مدال به خانه‌ ما می‌آیند، عکس یادگاری می‌گیرند و می‌روند تا مسابقه بعدی. این دفعه هم که مدال جهانی بزرگسالان گرفتم، مسئولین شورای شهر صبا شهر، شهردار و مسئولین تربیت بدنی به خانه ما آمدند عکس گرفتند، چند وعده هم دادند و رفتند، اما دیگر از آنها خبری نشد.

ملی‌پوش کشتی آزاد در ادامه با اشاره به سالن ورزشی که به اسم او افتتاح شده است، گفت: یک سوله 350 متری بود که به نام من افتتاح کردند و قرار بود تا 10 سال بهره برداری این سالن با من باشد ولی بعد از افتتاح دیگر خبری  از آنها نشد. به نوعی فقط از اسم من سو استفاده کردند تا سالن زودتر تجهیز و راه‌اندازی شود. قبل از مسابقات جهانی هم 15-10  نفر از مسئولین شهریار و صبا شهر به خانه کشتی آمدند و قول دادند اگر مدال جهانی بگیرم، من را استخدام کنند ولی بعد جهانی گفتند انشااله بعد از مدال المپیک! من هم گفتم دست شما درد نکند!

یونس امامی ادامه داد: وظیفه من کشتی گرفتن است و لذت می‌برم دل مردم با بردهای من شاد می‌شود ولی یکسری افراد فقط به دنبال مطرح کردن خودشان هستند. نمی‌دانم گلایه مسئولین صبا شهر را باید به چه کسی بکنم؟ رفتارشان دیگر توهین آمیز شده است. موقع پیروزی‌ها می‌آیند چهار وعده می‌دهند، عکس می‌گیرند و در فضای مجازی منتشر می‌کنند و می‌روند تا سری بعد. با این کار می‌خواهید به چه برسید؟ مثلا بگویید ما به ورزش و ورزشکاران توجه می‌کنیم! اینطور نیست من این‌ها را می‌گویم چون توقعی دیگر از شماها ندارم فقط می‌خواهم مردم بدانند دارید با چه هدفی می‌آیید و می‌روید.

دارنده مدال برنز جهان درباره حضورش در لیگ برتر هم گفت: به یک وزن بالاتر آمدم تا برای حضور در المپیک توکیو هم بتوانم از همین حالا برنامه‌ریزی کنم. اولین مسابقه‌ام در وزن 74 کیلوگرم خوب بود، هرچند باید خیلی بهتر از اینها کار کنم. یک مدتی پس از مسابقات جهانی استراحت کردم و بعد سرما خوردگی باعث شد نتوانم در اولین مسابقه‌ام در لیگ به خوبی ظاهر شوم، اما شروع بدی نبود.

منبع : ورزش سه