11:30 1398/08/20

خاطره‌بازی سردار برابر حریف سرسخت؛

عراق! سردار با گل می آید

بهترین گلزن حال حاضر تیم ملی ایران بعد از درخشش در رقابت‌های باشگاهی امید زیادی به گلزنی در دیدار با عراق دارد.

به گزارش "ورزش سه"، سه تقابل مقابل تیم ملی عراق و به ثمر رساندن دو گل، حاصل کار سردار آزمون در جدال با این حریف سنتی تیم ایران است؛ رقیبی که همواره برتری برابر آن مشکل‌ساز بوده و روز پنج‌شنبه هفته جاری نیز در راه جام جهانی ۲۰۲۲ باید با آن دیدار کند.

آزمون نخستین بار حدود ۵ سال قبل و پیش از آغاز جام ملت‌های ۲۰۱۵ استرالیا، در دیداری تداکاتی برابر تیم ملی عراق به میدان رفت که در آن دیدار با تک گل او، تیم ملی ایران موفق شد به پیروزی دست پیدا کند و با آمادگی و روحیه مضاعفی وارد این رقابت‌ها شود.

اما خیلی طول نکشید تا این ستاره جوان فوتبال ایران که در آن زمان تنها ۱۹ سال سن داشت، مجدداً در پیراهن تیم ملی ایران با عراق دیدار کند و در بازی تلخ و البته خاطره‌انگیز مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۱۵ که با شکست در ضربات پنالتی و حذف شاگردان کارلوس کی‌روش همراه شد، گل برتری ایران را در نیمه اول بزند.

اشک‌های سردار بعد از باخت ایران در ضربات پنالتی به عراق و حذف از جام ملت‌های ۲۰۱۵؛ او این هفته فرصت تبدیل کردن این گریه‌ها به لبخند را دارد

پس از آن مسابقه فراموش نشدنی و کنار رفتن از جام ملت‌ها، تیم ملی ایران در روزهای پایانی سال ۹۵ نیز یک مسابقه تدارکاتی برابر عراق برگزار کرد، اما در آن دیدار لژیونرها و به طبع، سردار آزمون حضور نداشتند و سردار نتوانست گلزنی‌های خود را برای سومین بازی پیاپی تکرار کند.

 

آخرین شادی گل آزمون برابر تیم ملی عراق در جام ملت‌های استرالیا بود؛ ۴ سال و ۹ ماه و ۲۰ روز قبل از جدالی که این هفته خواهد داشت

دی‌ماه ۹۷ و آخرین مسابقه مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۱۹ که تیم صدرنشین را تعیین می‌کرد، ملی پوشان ایران به مصاف عراق رفتند ولی در آن دیدار سردار آزمون موفق نشد مثل دو تقابل قبلی دروازه این تیم را باز کند تا با عدم گلزنی او، تیم ایران نیز در کسب برتری ناموفق باشد و به تساوی بدون گل رضایت دهد.

 

سردار در آخرین تقابل با عراق در جام ملت‌های ۲۰۱۹ بالاتر از ۶ بازیکن حریف، اما تلاش‌های زیاد او در آن مسابقه همراه با گل نبود

اما حالا سردارِ ایرانی باتجربه‌تر از همیشه و در بهترین فرم قرار است به همراه تیم ملی ایران مقابل عراق قرار بگیرد و می‌خواهد پس از درخشش خیره کننده‌ای که در تیم زنیت سن پترزبورگ روسیه داشته، حالا از عراق انتقام بگیرد و دوباره به این تیم گلزنی کند.

این مهاجم ایرانی در فصل جاری تنها در یک مسابقه‌ی لیگ برتر روسیه به علت آسیب دیدگی حضور نداشته، اما در سایر بازی‌ها که برای زنیت سن پترزبورگ به میدان رفته، توانسته پنج گل بزند و پنج پاس گل بدهد؛ آماری که برای او نسبتاً خوب بوده و در کنار آن، سردار آزمون توانسته در یک حضور تعویضی در جام حذفی روسیه نیز یک پاس گل به نام خود ثبت کند.

در کنار این آمار خوب برای آزمون، او در هر چهار مسابقه این فصل زنیت سن‌پترزبورگ در لیگ قهرمانان اروپا نیز به طور ثابت به میدان رفته که توانسته ۲ گل برابر لیون فرانسه و بنفیکا پرتغال به ثمر رساند و در این رقابت های مهم نیز درخشش و عملکرد خوب خود را به نمایش بگذارد.

سردار آزمون قبل از آنکه به اردوی جدید تیم ملی ایران اضافه شود و خود را آماده جدال با عراق کند، روز گذشته در نخستین مسابقه دور برگشت لیگ برتر روسیه برای زنیت مقابل آرسنال تولا به میدان رفت که مثل همیشه با یک نمایش کم‌نقص و دلپذیر توانست تک گل برتری تیمش را به ثمر رساند تا برای چهارمین حریف ایران در راه جام جهانی ۲۰۲۲ خط و نشان بکشد.

 

بهترین گلزن حال حاضر تیم ملی ایران جدیداً با این ژست خوشحالی می‌کند و جلوی دوربین حاضر می‌شود؛ کاری که دیروز بعد از گل ۳ امتیازی برای زنیت انجام داد

آزمون یک بار در دیدار دوستانه و دو بار در جام‌های ملت‌های آسیا(۲۰۱۵ و ۲۰۱۹) مقابل عراق قرار گرفته و توانسته دو گل بزند، اما تنها یک برد به همراه تیم ملی ایران در این جدال‌ها داشته که هیچ یک در تورنمنت‌های مهم نبوده ولی روز پنج‌شنبه هفته جاری و دیدار در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر، فرصت مناسبی است تا سردار بتواند بیشتر از همیشه خودی نشان دهد و ایران را به یک برد دلچسب برساند.

در کنار کمک به پیروزی ایران مقابل عراق، سردار آزمون که در سه دیدار قبلی ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی توانسته بود یک گل برابر هنگ‌کنگ و ۳ گل مقابل کامبوج به ثمر رساند، می‌تواند این هفته در بازی ملی شماره ۵۱ خود، آمار ۳۲ گل زده ملی‌اش را بهبود ببخشد و به علی کریمی که با ۳۸ گل زده در رده چهارم برترین گلزنان تاریخ تیم ملی ایران است، نزدیک شود.

منبع : ورزش سه