19:23 1398/08/28

با ثبت 3 گل طی 34 دقیقه؛

آشنایی با قاتل سامورایی‌ها در سوئیتا (عکس)

خوزه سالومون راندون خیمنز نام کامل بازیکنی است که در دیدار دوستانه برابر ژاپن توانست هت تریک کند و نقش مهمی در شکست 4 بر 1 سامورایی ها داشته باشد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ژاپن که شرایط خوبی در رقابت های مرحله مقدماتی جام جهانی دارد و توانسته از 4 بازی خود امتیازات کامل را بگیرد و با 12 امتیاز صدرنشین گروه ششم بازی ها بالاتر از قرقیزستان، تاجیکستان، میانمار و مغولستان باشد، امروز و در شرایطی که در هفته ششم بازی ها استراحت داشت، در ورزشگاه پاناسونیک سوئیتا به مصاف ونزوئلا رفت.

در این دیدار در دقایق 8، 31، 34 سالومون روندون سه بار دروازه تیم میزبان را باز کرد و دردقیقه 38 هم یفرسون دروازه کاواشیما را باز کرد تا شکست شاگردان موریاسو در همان نیمه اول تثبیت شده باشد و تک گلی که یاماگوچی در دقیقه 70 ثبت کرد، کمکی به این تیم برای فرار از شکست نکرد.

گل اول سالامون مقابل سامورائی ها با یک ضربه سر از مرکز محوطه جریمه زده شد. او گل دوم را با شوتی با پای چپ از داخل محوطه جریمه ثبت کرد و گل سوم را با شوتی با پای چپ زد تا نشان دهد چه مهاجم خطرناکی است و به خوبی از تمام توانایی هایش استفاده می کند.

اما سالومون راندون کیست و اکنون در چه تیمی بازی می کند؟

این بازیکن اکنون در سوپرلیگ چین بازی می کند و توانسته طی هفت بازی برای دالیان ییفانگ 3 گل بزند. این مهاجم 30 ساله فوتبالش پس از درخشش در کشورش، طی سال های 2008 تا 2010 در لاس پالماس بازی می کرد و توانست آمار خوبی در این تیم از خود به جا بگذارد و سپس در تیم های ملاگا و روبین کازان هم به درخشش خود ادامه داد. او در روبین کازان 13 گل در 36 بازی زد و در روبین کازان 20 گل در 37 بازی.

بیشترین دوران حرفه ای سالومون در نوریچ سیتی سپری شده که توانسته در 108 بازی، 24 گل به نام خود ثبت کند و پس از ثبت 11 گل در 32 بازی برای نیوکاسل که به صورت قرضی برای آنها بازی می کرد، در چهارمین دهه زندگی ماجراجویی اش را در چین آغاز کرد.

منبع : ورزش سه