09:55 1398/09/04

ادعای سایت voetbalbelgie بلژیک

درخشش کاوه سران بروژ را خوشحال کرد

به ثمررساندن پنجمین گل فصل برای شارلروا طی 9 بازی باعث شد تا ستاره ایرانی پنج میلیون یورویی به جمع بیست گلزن برتر این فصل ژوپیرلیگ صعود کند.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از یک فصل ناامیدکننده در بروژ سران این باشگاه برای بازیابی دوباره کاوه رضایی خرید پنج میلیون یورویی تابستان گذشته با انتقال قرضی ستاره ایرانی به باشگاه سابق یعنی شارلروا موافقت کردند، تصمیمی که سایت voetbalbelgie مدعی است حالا سران بروژ را خوشحال کرده است.

در گزارش این سایت معتبر بلژیکی پیرامون درخشش فوق العاده کاوه آمده است:« رضایی یک فصل بعد از انتقال پنج میلیون یورویی به بروژ و عملکرد ناامیدکننده در قهرمان بلژیک دوباره با شارلروا احیا شد تا به یکی از ستاره های ژوپیرلیگ تبدیل شود و دوباره در مارکتینگ فوتبال این کشور قرار بگیرد. بیشتر از همه این سران بروژ هستند که از احیای دوباره کاوه خوشحال هستند چون ثابت کردند با وجود تمام انتقادات هزینه پنج میلیون یورویی برای این بازیکن تصمیم درستی بوده است».

کریم بالحسین سرمربی فرانسوی شارلروا نیز در تایید اوج گیری دوباره ستاره پنج میلیون یورویی در جمع شاگردانش به voetbalbelgie گفت:« در شروع فصل گزینه های دیگری در خط حمله داشتم اما کاوه به عنوان یک بازیکن نمونه و حرفه ای کار انتخاب را برای من سخت کرد. او جنگید و جنگید تا بتواند خودش را به تیم تحمیل کند و از همه مهم تر روی عملکرد سایر بازیکنان نیز تاثیر مثبت بگذارد. خوشحالم با چنین بازیکنی کار می کنم و امیدوارم که همچنان به گلزنی و بازی های خوبش برای ما ادامه دهد».

در جدول برترین گلزنان این فصل ژوپیرلیگ، کاوه رضایی با ثبت 5 گل در 9 بازی برای شارلروا توانست به جمع 20 گلزن برتر فصل بازگردد، جایگاهی که قطعا در هفته آتی با روند ستاره ایرانی قابل تغییر خواهد بود و او به زودی به جمع 10 بازیکن گلزن برمی گردد. نکته ای که نویسنده این گزارش به آن اشاره کرده و به مقایسه آمار رضایی با اوکه ریکه خرید جدید بروژی ها در تابستان برای پرکردن جای خالی کاوه در خط حمله برمی گردد.

اوکه ریکه که با رقمی در حدود 7 میلیون یورو در تابستان از تیم دسته دومی لچه ایتالیا راهی بروژ شد، طی 14 بازی 7 بار موفق به گلزنی شده است اما کاوه در حالی آمار گلزنی هایش به عدد 5 رسید که تنها 9 بار برای شارلروا به میدان رفته بود. voetbalbelgie مدعی شد با ادامه این روند در هفته های آتی ژوپیرلیگ مقایسه جالبی بین این دو بازیکن رقم خواهد خورد، بازیکنانی که نمایش این فصل می تواند سرنوشت متفاوتی برای آنها در سال آتی رقم بزند.

منبع : ورزش سه