16:41 1398/09/04

صادرات حکم قهرمانی از خاور دور به خاورمیانه

اسارت ابدی سامورایی‌ها در جنوب‌غربی آسیا

ژاپنی ها سال 2019 را قطعا از یاد نمی‌برند، آنها دو بار توسط دو حریف از غرب آسیا تسلیم شدند و دو جام معتبر را از دست دادند.

به گزارش "ورزش سه"، ژاپنی‌ها احتمالا سال 2019 را یکی از بدترین سال‌های تاریخ خود می دانند. آنها در این سال دو فینال حیاتی را شکست خوردند. آنها جام ملت ها را به قطر دادند و جام لیگ قهرمانان را نیز به الهلال.

اولین تورنمنتی که سال 2019 می توانست یک جام تاریخی برای سامورایی ها به همراه داشته باشد جام قهرمانی جام ملت های آسیا بود. بازی هایی که ژاپنی ها پس از برتری برابر ازبکستان، عمان و ترکمنستان از گروه خود بالا رفتند و در مراحل بعدی نیز برابر تیم های ملی عربستان و ایران ایستادند و در نهایت توانستند با برتری برابر دو غول آسیا خود را به فینال رساندند.

ژاپنی ها که در این بازی ها به دنبال کسب پنجمین قهرمانی بودند در نهایت موفق به برتری در بازی نهایی نشدند تا حساس ترین بازی سال های اخیر خود را به قطری ها ببازند و در نهایت مات و مبهوت شاهد بالا رفتن جام قهرمانی توسط معز علی، اکرم عفیف و یارانشان باشند.

دومین دورخیز ژاپنی ها اما برای رسیدن به جام قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا بود و آنها که دو فصل قبل را با اوراوا و کاشیما توانستند به دو قهرمانی برسند در بازی های لیگ قهرمانان آسیا 2019 نیز با اوراوا به بازی نهایی رسیدند و حالا به دنبال تکرار تاریخ بودند تا باز هم برابر الهلالی ها به برتری برسند و در نهایت یک جام قهرمانی دیگر به کلکسیون خود اضافه کنند.

 

اما از آنجا که گویا ژاپنی ها نباید امسال به قهرمانی دست پیدا می کردند دومین تورنمنت مهم امسال خود را نیز از دست دادند.  سامورایی ها که سفت و سخت به دنبال هت تریک پیاپی در کسب جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا بودند در نهایت همچنان دچار نحسی سال 2019 شدند و به مانند 10 ماه قبل شاهد بالا بردن جام قهرمانی توسط حریفی از جنوب غربی آسیا شوند. آنها پس از تیم ملی قطر این بار برابر الهلال طعم تلخ شکست را چشیدند.

منبع : ورزش سه