12:55 1398/09/06

مذاکرات مخفیانه است چون از داخل هم گزارش می‌دهند!

میراسماعیلی: به رفع تعلیق جودوی ایران امیدواریم

رییس فدراسیون جودو گفت: ما دفاعیات و مستندات خودمان را به دادگاه CAS ارائه دادیم و امیدواریم رای به سود ایران باشد.

به گزارش "ورزش‌سه"، حدود ۷۰ روز از تعلیق جودوی ایران توسط فدراسیون جهانی می‌گذرد و هنوز خبر امیدوار کننده‌ای پیرامون رفع تعلیق به گوش نمی رسد. البته رییس فدراسیون جودو این تعلیق را یک فرصت می‌داند و از تداوم برنامه‌های تیم ملی خبر می‌دهد.

برای اطلاع از آخرین شرایط تعلیق جودو و اقدامات صورت گرفته توسط فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک با آرش میراسماعیلی دقایقی همکلام شدیم. در ادامه مشروح صحبت‌های رییس فدراسیون جودو در گفت‌وگو با خبرنگار "ورزش‌سه" را می‌خوانید.

تعلیق خسارت‌هایی را به ما وارد کرد

همانطور که می‌دانید ما هم به رای تعلیق موقت اولیه و هم به رای تعلیق دائمی اعتراض و شکایت کردیم. البته رای موقت که بعد از اعلام رای اصلی باطل می‌شود، اما ما پیگیر هستیم چون خسارت‌هایی به جودوی ایران وارد شده که باید جبران شود. عدم اعزام نوجوانان و جوانان ایرانی به مسابقات جهانی اصلی‌ترین خسارت وارد شده به ما بود چون امید بسیار زیادی داشتیم تا در این مسابقات به مدال جهانی برسیم. همچنین چند مسابقه در راستای کسب سهمیه المپیک را از دست دادیم.

احتمالا از ما برای جلسه حضوری دعوت کنند

بعد از اعلام رای اصلی تعلیق، تمام اقدامات لازم را انجام دادیم و با شکایت به دادگاه CAS وکیل و داور خودمان را هم معرفی کردیم. فدراسیون جهانی تا ۲۱ روز وقت دارد تا لایحه خود را ارائه دهد. من احتمال می دهم جلسه حضوری با شرکت نمایندگان دوطرف برگزار شود، اما شاید هم بدون دعوت از ما و با توجه به مستندات رای بدوی صادر شود. موارد زیادی را بررسی کردیم و از طریق دیپلماسی کارمان را در بخش‌های دیگر پیش بردیم. رییس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش حمایت‌های خوبی از ما انجام دادند.

امیدواریم رای CAS به نفع ما باشد

ما دفاعیات و مستندات خودمان را داریم و امیدوار هستیم که رای به سود ایران باشد. به هر حال الان مشخص شده که این اتفاقات یک سناریوی از پیش تعیین شده بوده است. ابتدا سعید ملایی می‌گوید پناهنده نمی‌شوم و بعد خبر موافقت با پناهندگی او اعلام می‌شود. فدراسیون جهانی هم که از او حمایت می‌کند و این جودوکار زیر پرچم فدراسیون جهانی در مسابقات حاضر می‌شود. تا اینجای کار دادگاه CAS عادلانه جلو آمده و امیدواریم از این پس هم عادلانه رای بدهد.

از برخی افراد در داخل هم می‌ترسیم!

در شرایط فعلی نمی‌توانم پیش‌بینی از زمان رفع تعلیق داشته باشم و بگویم که به المپیک می‌رسیم یا خیر. فعلا باید از این مرحله عبور کنیم. شرطی فدراسیون جهانی و کمیته انضباطی برای ما گذاشتند تا تعلیق رفع شود این است که نمایندگان کشور ما باید با نمایندگان رژیم صهیونیستی مسابقه دهند. ما رایزنی‌های خودمان را به صورت مخفیانه انجام می‌دهیم چون از برخی افراد در داخل هم می‌ترسیم! متاسفانه تا الان بارها اتفاق افتاده که بخشی از مصاحبه های من و سایر مسئولان را از داخل برای فدراسیون جهانی ارسال کردند.

فدراسیون جهانی بیشتر کار سیاسی می‌کند

اینکه کارهای سعید ملایی اینقدر زود انجام شد و او در مسابقات ژاپن هم شرکت کرد، بیانگر خیلی مسائل است. فدراسیون جهانی تبلیغات سیاسی انجام می‌دهد و حرف‌های مسئولانش با کارهایی که انجام می‌دهند، در تناقض است. آن‌ها ما را به سیاسی کاری متهم می‌کنند،‌ اما خودشان کار سیاسی انجام می‌دهند. در روزهای اخیر دیدیم که رییس فدراسیون جودوی رژیم صهیونیستی از ملایی دعوت کرده و خود این جودوکار هم از موضع آن‌ها دفاع می‌کند. به هر حال برای ما مواضع کشور مهم است و از موضع خود پایین نمی‌آییم.

از تعلیق نهایت استفاده را می بریم

ما در داخل سعی می‌کنیم از تعلیقی که به وجود هم نهایت استفاده را ببریم. اردوی تیم ملی را برگزار می‌کنیم و مسابقات قهرمانی کشور هم در پیش است. سعی می‌کنیم به نفرات برتر روی سکو جایزه نقدی هم بدهیم. لیگ برتر را هم پیگیری می کنیم تا هیچ کاری در جودو روی زمین نماند.

منبع : ورزش سه