17:21 1398/09/14

چهار تکواندوکار ایران رقبای خود را شناختند

قرعه کشی مرحله نهایی رقابتهای گرندپری در سال ۲۰۱۹ برگزار شد و چهار تکواندوکار تیم ملی کشورمان رقبای خود را شناختند.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از مهر، این رقابتها فردا جمعه ۱۵ آذرماه  با حضور ۱۲۸ تکواندوکار از ۴۲ کشور در چهار وزن المپیکی مردان و زنان در سالن «دینامو» شهر مسکو آغاز خواهد شد. طبق برنامه در روز نخست، مسابقات همه اوزان در مرحله مقدماتی تا نیمه نهایی انجام خواهد شد و مبارزات نیمه نهایی و نهایی هم روز شنبه ۱۶ آذرماه برگزار می شود.

بر اساس قرعه کشی انجام شده آرمین هادی پور در وزن  ۵۸- کیلوگرم آرمین هادی پور با رنکینگ چهار جهان، دور نخست باید با «کاما مصطفی» از سنگال و در صورت برتری به دیدار برنده مبارزه «براگانسا» از بلژیک و  «آرماتانوف» از روسیه خواهد رفت. رقیب روسی  با رنکینگ ۵ فاصله اندکی با نماینده کشورمان در مسیر کسب سهمیه دارد و برتری در این مبارزه می تواند سهمیه آرمین را قطعی کند. هادی پور در صورت پیروزی در دو مبارزه ابتدایی به نیمه نهایی راه خواهد یافت. از قسمت بالای این جدول نیز «جانگ جون» از کره جنوبی استراحت دارد و سپس با برنده « خلیل صفوان» از استرالیا و  «جک وولی» از ایرلند مبارزه می کنند و یکی از آنها در نیمه نهایی با آرمین دیدار خواهد کرد. 

 

در وزن ۶۸ کیلوگرم تیم ملی کشورمان همانند بلژیک دو نماینده دارد. میرهاشم حسینی ابتدا با «الکتبی» نماینده نخست بلژیکی ها پیکار می کند و سپس با برنده مبارزه «جواد آچاب» دیگر بلژیکی این وزن و «مکنیش» از انگلستان خواهد رفت. سروش احمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن دور نخست با «پائولو پرز» از اسپانیا مبارزه می کند و در صورت برتری به دیدار برنده چین و ترکیه می رود. 

 

سجاد مردانی آخرین نماینده ایران است که در وزن ۸۰+ کیلوگرم دور نخست به مصاف «کارلوس سانسورس» از برزیل می رود و در صورت برتری، حریفش برنده  مبارزه «رافائل آلبا» از کوبا و «بچمانن» از  آلمان خواهد بود. «چو» با رنکینگ چهار یکی از رقبای اصلی مردانی است. سجاد اگر می خواهد دومین حضور خود در المپیک را تجربه کند، می بایست در این بازیها به دیدار نهایی صعود کند. 

 

رقابت های فینال گرندپری ۸G است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۸۰، ۴۸ و ۲۸.۸۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می گیرد. همچنین ۶۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار جایزه نقدی اهدا می‌شود.

منبع : ورزش سه