10:49 1398/09/19

استیلی حق دارد از باشگاه ها ناراحت باشد

پیروانی: کره بعد از حذف دو جلسه تمرین کرد

مربى تیم امید معتقد است فدراسیون فوتبال به تنهایى پروسه کشف و پرورش استعدادها را دنبال مى کند.

به گزارش" ورزش سه"، و به نقل از سایت رسمى فدراسیون فوتبال امیرحسین پیروانى با بیان این موضوع گفت: فلسفه تیم هاى پایه در همه جاى جهان ساختن تیم هاى ملى قدرتمند است و نتیجه در اولویت بعدى قرار دارد. مسئله مهم این است که شناسایى و پرورش استعدادها به درستى اتفاق بیافتد و شاهد انتقال نسل ها در مسیر مناسب باشیم. فدراسیون فوتبال در این مسیر سازندگى هم چنین شناسایى و پرورش استعدادها تنها مانده چرا که باشگاهها وظیفه و مسئولیت خودشان را انجام نمى دهند. فدراسیون مى تواند حداکثر ١٠٠ بازیکن را در یک نسل به سطوح بالاتر برساند و مسیر انتقال را هموار کند اما فوتبال کشور نیاز دارد که این روند در باشگاه ها به درستى طى شود و هزار بازیکن از هر نسل به رده بالاتر انتقال پیدا کند.

پیروانى با ذکر مثالى گفت: در مسابقات قهرمانى جوانان آسیا در بحرین وقتى کره جنوبى از رقابت ها حذف شد پیش از بازگشت به سئول دو جلسه تمرین برگزار کردند. در واقع نتیجه اصلا اهمیتى براى آن تیم نداشت. در مسیرى مشخص به شکل هدفمند حرکت مى کنند و توجهى به اتفاقات مقطعى ندارد.

وى هم چنین اظهار داشت: ما شاهد حضور دو تیم ملى نوجوانان و جوانان در جام هاى جهانى بودیم و حالا مى بینیم که بازیکنانى از هر دو تیم در ترکیب امروز تیم امید حضور دارند. این مصداق همان انتقال مطلوب نسل هاست و من تردید ندارم این بچه ها توانایى و شایستگى حضور در تیم ملى بزرگسالان را نیز دارند همانطور که امروز بسیارى از آنها بازیکنانى تاثیرگذار در لیگ برتر یا حتى لژیونر هستند.

پیروانى در پایان پیرامون برنامه هاى آماده سازى تیم امید گفت: بازیکنان امروز تیم امید زمانى در رده هاى سنى قبلى خودشان بهترین هاى آسیا بوده اند. رقیبان آنها طبیعتا تغییرى نکرده اند با این وجود تفاوت ما در شرایط و روند آماده سازى است. رقباى ما در اردو حضور دارند و استیلى هم حق دارد در این مقطع بازیکنانش را در اختیار داشته باشد. هیچ فرصتى باقى نمانده و فوتبال بازى تکرار و مرور تمرینات است. باید با صراحت بگوییم عدم همکارى باشگاه ها به تیم لطمه مى زند و اجازه نمى دهد انسجام و وحدت تاکتیکى لازم ایجاد شود. امیدوارم در این یک ماه باقیمانده بتوانیم تمامى نفرات را در اردوهاى باقیمانده در اختیار داشته باشیم.

منبع : ورزش سه