09:20 1398/10/01

آلیسون: فیرمینو یکی از مهم‌ترین بازیکنان لیورپول است

آلیسون، دروازه‌بان برزیلی لیورپول بعد از قهرمانی این تیم در جام باشگاه‌های جهان با تک‌گل هموطنش فیرمینو از او تمجید کرد و او را یکی از مهم‌ترین ستاره‌های لیورپول دانست.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از آنکه لیورپول دیشب در فینال جام باشگاه‌های جهان در دیدار با فلامینگوی برزیل در دوحه موفق شد با تک‌گل روبرتو فیرمینو، ستاره برزیلی‌اش در دقیقه 99 بازی این تیم را شکست داده و جام قهرمانی را به خود اختصاص دهد، آلیسون، دروازه‌بان برزیلی لیورپول از فیرمینو تمجید کرده و او را یکی از مهمترین بازیکنان این تیم دانست.

 

فیرمینو در این رقابتها دو بار برای تیمش گلهایی به ثمر رساند که پیروزی را نصیب شاگردان کلوپ کرد. گل دیشب فیرمینو در دقیقه 99 باعث شد قرمزهای آنفیلد برای اولین بار در تاریخ خود قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان را تجربه کنند.

 

آلیسون در پایان بازی با ستایش از فیرمینو که امسال گاهی به دلیل کم گل زدن با انتقادهایی مواجه شده گفت:" ما می‌دانیم و فیرمینو هم می‌داند که برای تیم‌مان چقدر مهم است. ما برای او ارزش زیادی قائلیم. به نظر من فیرمینو یکی از مهمترین بازیکنان ما است".

 

دروازه‌بان لیورپول در ادامه گفت:" فیرمینو نه تنها گلزنی می‌کند بلکه پاس گل هم می‌دهد. بابی کاری می‌کند که تیم از عقب بازی‌سازی را شروع کند. او به ما خیلی کمک می‌کند و در پیروزی‌های ما تاثیر تعیین‌کننده‌ای دارد. ما خیلی خوشحالیم که بابی می‌تواند گلزنی کند و من هم از این بابت واقعا خوشحالم. برای یک مهاجم گلزنی خیلی مهم است. من برای همه به خاطر بدست آوردن این جام قهرمانی خوشحالم".

 

منبع : ورزش سه