16:11 1398/10/05

تحقیق و آنالیز

مسی و افشای راز ضربات کاشته مهارنشدنی

لیونل مسی در فصول اخیر موفقیت بیشتری در گل کردن ضربات کاشته داشته است و البته هیچ موفقیتی بی دلیل نیست.

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی سال 2019 را با حضور در صدر جدول گلزنان اسپانیا به اتمام رساند. او در این سال توانست بهترین بازیکن سال فیفا و برنده توپ طلا(برای بار ششم) شود. او همچنین ششمین کفش طلای خود را نیز به دست آورد تا سالی خاطره انگیز برای او به ثبت برسد.

لیونل مسی رکورددار گلزنی در تاریخ لالیگا است و در این رابطه گفت:« به یاد دارم زمانی اتوئو به من می گفت، روزی که گلزنی را شروع کنی، تبدیل به بهترین  در این کار خواهی شد. در آن مقطع موقعیت های زیادی را از دست می دادم ولی بالاخره راه دروازه را پیدا کردم و سپس کارها برایم ساده تر شد. لالیگا یکی از باکیفیت ترین و دشوارترین لیگ های دنیاست و به همین دلیل برایم افتخار بزرگی است که رکورددار گلزنی در آن هستم. این یکی از شیرین ترین رکوردهای من است.»

گلزنی و موفقیت تیم:« هر بازی که به زمین می روم، بیشتر به موفقیت تیم فکر می کنم و کمتر به گلزنی. تمرکزم روی بازی بیشتر از گذشته شده است.»

راز ضربات کاشته استثنایی:« واقعیت این است که الان روی ضربات کاشته بیشتر مطالعه می کنم و واکنش های دروازه بان ها را آنالیز می کنم. اینکه چه زمانی حرکت می کنند و آیا قدم به جلو می گذارند یا خیر. نحوه چینش دیوار دفاعی نیز خیلی مهم است. با مطالعه همه اینها درصد گل شدن ضربات کاشته ام بیشتر شده است.»

وقت استراحت کم در منزل:« بله؛ بعد از تمرین به خانه می روم و خیلی سریع ناهار می خورم و سپس برای برداشتن فرزندانم از مدرسه بیرون می روم. الان دیگر مثل گذشته وقت استراحت عصرگاهی ندارم.»

منبع : ورزش سه