09:04 1398/10/14

آماده رقابت‌ با مدعیان هستم

امامی: مشکلی برای کشتی گرفتن در وزن جدید ندارم

دارنده مدال برنز کشتی آزاد قهرمانی جهان گفت: از نظر بدنی و فیزیکی مشکلی برای حضور در وزن جدید ندارم و آماده رقابت با مدعیان هستم.

به گزارش "ورزش سه"، یونس امامی در گفت‌وگو با فارس درباره حضورش در مسابقات کشتی آزاد ایتالیا اظهار داشت: بعد از مسابقات جهانی اولین اردوی تیم ملی را برای حضور در این رقابت‌ها پشت سر گذاشتیم. البته من در لیگ هم کشتی گرفتم، هر چند تنها در یک مسابقه در 74 کیلوگرم روی تشک رفتم.

وی ادامه داد: اولین تجربه جدی‌ام در وزن 74 کیلوگرم در تورنمنت ایتالیا خواهد بود؛ با توجه به اینکه مسابقات از جمله تورنمنت‌های رنکینگ دار اتحادیه جهانی کشتی است، مدعیان برای کسب بهترین نتیجه به میدان خواهند آمد و من هم این آمادگی را دارم تا بهترین نمایش را داشته باشم.

دارنده مدال برنز کشتی آزاد قهرمانی جهان درباره تغییر وزنش برای حضور در المپیک و انگیزش از این تصمیم تصریح کرد: با توجه به تصمیمی که از قبل برای تغییر وزن به منظور حضور در المپیک داشتم، با مشورت با مربیانم اقدام به این کار کردیم. بعد از کسب مدال برنز جهانی روحیه و انگیزه بالایی گرفته‌ام؛ البته مسیر سخت و طولانی برای حضور در بازی‌های المپیک خواهم داشت.

امامی ادامه داد: حریفان داخلی قدرتمندی دارم و با توجه به اینکه در این وزن هنوز موفق به کسب سهمیه المپیک نشده ایم اول باید این مأموریت را به اتمام برسانیم. 74 کیلوگرم یکی از سنگین‌ترین اوزان مسابقات کشتی است و حتماً رقابت‌های حساسی خواهد بود، اما تلاش می‌کنیم در همان گزینشی اول بهترین نتیجه ممکن را کسب کنیم.

دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان درباره جا افتادنش در وزن جدید خاطر نشان کرد: از نظر بدنی و فیزیکی مشکلی برای حضور در وزن جدید ندارم و آماده رقابت با مدعیان هستم، اما باید تلاش کنم به شرایط بهتری برسم تا بتوانم رقابت بهتری با حریفان و مدعیان داخلی و خارجی داشته باشم.

منبع : ورزش سه