11:00 1398/10/17

شانس صعود به نیمه‌نهایی کمرنگ شد

ایران 0–3 قزاقستان؛ اولین شکست در کارنامه دختران

تیم ملی والیبال زنان ایران در اولین گام از انتخابی المپیک ۳ بر صفر برابر قزاقستان شکست خورد.

به گزارش "ورزش‌سه"، خودمان هم خوب می دانیم که والیبال زنان ایران هنوز با سطح اول آسیا فاصله زیادی دارد. با این حال نشانه‌هایی از پیشرفت در این تیم چند ماه قبل در جریان مسابقات قهرمانی آسیا دیده شد؛ جایی که برای نخستین بار دختران والیبالیست ایرانی توانستند در رده هفتم قاره کهن قرار بگیرند.

با توجه به جایگاهی که در آن مسابقات برای ایران به دست آمد، این فرصت وجود داشت تا ایران به همراه چند تیم دیگر آسیایی شانس خود را برای کسب تک سهمیه المپیک از رقابت‌های انتخابی در قاره آسیا آزمایش کند.

تغییراتی در کادرفنی و همچنین لیست بازیکنان به وجود آمد. میترا شعبانیان و امیر بازارگرد در راس کادرفنی قرار گرفتند و جوانگرایی را تا حدودی در دستور کار قرار دادند تا ایران با ترکیب متفاوتی نسبت به چند ماه قبل راهی تایلند شود.

از صبح امروز ایران در یک بازی نسبتا دشوار به مصاف قزاقستان رفت. می شد پیش بینی کرد که شاگردان شعبانیان دارای شانس کمتری برای پیروزی هستند. ست اول با حساب ۲۵ بر ۱۴ و ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود قزاقستان رقم خورد. ست سوم در امتیازات ابتدایی به صورت پایاپای پیش رفت، اما باز هم در نهایت این قزاقستان بود که با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ توانست ست سوم را از آن خود کند.

بدین ترتیب ایران ۳ بر صفر نتیجه را به اولین حریف خود یعنی قزاقستان واگذار کرد و فردا در دومین بازی مرحله گروهی به مصاف کره جنوبی می رود.

این شکست شانس ایران را برای صعود به مرحله نیمه نهایی کاهش داد چون کره جنوبی به عنوان یکی از قدرت های آسیا شانس بالایی برای پیروزی برابر ایران دارد. دختران بلندقامت ایران فقط در بازی آخر مقابل اندونزی که پنجشنبه برگزار می شود، می توانند تنها پیروزی خود را در این دوره از مسابقات کسب کنند.

 

 

 

 

 

منبع : ورزش سه