14:54 1398/10/17

برای کنترل دوپینگ از ورزشکاران آزمایش می‌گیریم

سجادی: درباره لباس کاروان جای نگرانی نیست

سرپرست‌ کاروان ایران در بازی‌های المپیک 2020 توکیو گفت: دستورالعمل عدم استفاده از مواد نیروزا و لیست مجاز این داروها به اضافه چگونگی استفاده از علامت‌های تجاری در مسابقات المپیک ترجمه و برای تمامی فدراسیون‌ها ارسال شده است.

به گزارش "ورزش سه"، نصرالله سجادی پس از نشست ستاد عالی بازی های المپیک گفت: دستور جلسه امروز در سه مورد بود که اولی شامل تمام فعالیت‌هایی که تا کنون برای اعزام کاروان ایران به المپیک انجام شده، از جمله ثبت نام تیم ها بود. ما اسامی ورزشکاران را از فدراسیون‌ها گرفتیم و در تمامی رشته‌ها ثبت نام‌ها را حتی با چندین برابر ظرفیت انجام دادیم که به زودی مدارک آن به کمیته برگزاری مسابقات در توکیو ارسال خواهد شد.

وی افزود: همچنین دستورالعمل عدم استفاده از مواد نیروزا و لیست مجاز این داروها به اضافه چگونگی استفاده از علامت‌های تجاری در مسابقات المپیک ترجمه و برای تمامی فدراسیون‌ها ارسال شده است.

سجادی تاکید کرد: بخش دیگری از جلسه امروز به فدراسیون دوومیدانی اختصاص داشت که در مورد شرایط تمرینی و مسابقات پیش رو برای دو ورزشکاری که تاکنون کسب سهمیه کرده‌اند یعنی احسان حدادی و حسن تفتیان گزارش دقیقی توسط فدراسیون مربوطه ارائه شد. همچنین در خصوص پنج الی هفت نفری که هم اکنون در کوران مسابقات کسب سهمیه هستند و حمایت از آنها بحث و گفتگو شد.

او ادامه داد: دستور سوم جلسه در خصوص فدراسیون پزشکی ورزشی ود که در مورد دو موضوع بحث شد. یکی در مورد آزمایشات کامل پزشکی در خصوص تمام ورزشکاران اعزامی به المپیک و کسانی که درگیر مسابقات کسب سهمیه هستند که از اول بهمن آغاز خواهد شد. همچنین در مورد کنترل دوپینگ هم از اول بهمن ماه آزمایش های دوره ای از تمام ورزشکاران به عمل خواهد آمد و از همه مهم تر به ورزشکاران در این خصوص آموزش و مشاوره دقیق داده خواهد شد.

سجادی در پایان در خصوص وضعیت لباس کاروان ایران در المپیک گفت: از اوایل فروردین ماه سال جاری با همکاری کمیته طراحی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامات خود را در این خصوص آغاز کردیم که در مجموع بیش از 600 طرح مختلف دریافت و از این میان 100 نمونه انتخاب شد. به زودی با بررسی بیشتر نمونه های برتر بر اساس رده بندی اعلام خواهد شد. از برنامه زمان بندی خود در این موضوع عقب نیستیم و خوشبختانه جای نگرانی نیست.

منبع : ورزش سه